@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.11.2010

Çırağan Palace'ta İsmail Acar sergisi!

İsmail Acar'ın ''Üç İstanbul'' Sergisi 1 Aralık 2010-4 Ocak 2011 tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde görülebilir...

Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde İsmail Acar Sergisi

Çırağan Palace'ta İsmail Acar sergisi!

Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi Aralık ayında Türk resim sanatının yaşayan en ünlü temsilcilerinden birini, İsmail Acar’ı ağırlıyor.

Osmanlı’yı çağrıştıran sembollerin hemen hepsini eserlerine konu yapan sanatçı bu kez yepyeni bir çalışma, “Üç İstanbul” isimli sergiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. İslam sanatından Sultan portrelerine, Anadolu tanrılarından Osmanlı saraylarına uzanan geniş bir yelpazede birbirinden güzel eserler yaratan Acar ününü yurtdışında duyurmakla kalmadı, Türk kültürünün tanıtımında da önemli rol oynadı.

Eserleri Fransa’dan Japonya’ya birçok müzede sergilenen, koleksiyonlarda yer alan Acar, “Eklektik” ve “Doğu’nun İkonları” sergileriyle daha önce Çırağan’a konuk olmuştu.

“Üç İstanbul” temalı bu sergisi ise Doğu Roma, Osmanlı, Cumhuriyet ve 2023’e Geleceğe Mesajlar adı altında üçlemelerden oluşuyor.

“Kentler yaşayan organizmalar gibidir, onları var eden kavramlar geçmişleridir”, diyen sanatçının 50 eserinden oluşan sergi, Saray’ın giriş katında 4 Ocak 2011’e kadar günün her saati ücretsiz olarak gezilebilir.

Çırağan Sohbetleri...
Galerinin her sergi ile birlikte düzenlediği Çırağan Sohbetleri’nin 7 Aralık günkü konukları ise Abdullah Uçman ve Sema Uğurcan olacak. Saat 19:00’da Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek etkinlikte serginin konusu İstanbul ile özdeşleşen isimlerden biri, Ahmet Hamdi Tanpınar anılacak.

Pudra.com Öneriyor

Bu sergi, İsmail Acar'ın İstanbul resimlerini Çırağan Palace'ın tarihi ve büyüleyici ortamında görmek için harika bir fırsat... Resim sevenlere tavsiye ediyoruz.

İsmail Acar'ın ''Üç İstanbul'' Sergisi
1 Aralık 2010-4 Ocak 2011

Çırağan Palace Kempinski
Çırağan Cad. No 32
Beşiktaş Istanbul
Bilgi için: 0 212 327 00 12


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER