27.03.2018

İstanbul Bienali 30. yılını Limited Editions seti ile kutluyor

İstanbul Bienali, 30 yılını 1987’den bu yana düzenlenen her Bienal’den bir sanatçının projeye özel hazırladığı eserlerin bulunduğu özel set ile kutluyor.

İstanbul Bienali, 30 yılını özel bir projeyle kutluyor. Limited Editions isimli projede 1987’den bu yana düzenlenen her Bienal’den birer sanatçının bu proje için özel olarak hazırladığı eserlerin sınırlı sayıda üretilen baskıları özel bir sette bir araya getirildi.

İstanbul Bienali 30. yılını kutluyor

İstanbul Bienalinin 30. yıl kutlamasıLimited Editions sınırlı üretim edisyon projesi, Türkiye ve dünyadan günümüz sanatının en merak uyandıran isimlerini bir araya getirdi. Projeye eserleriyle katkıda bulunan sanatçılar Nevin Aladağ, Halil Altındere, Francis Alÿs, Taner Ceylan, Mark Dion, Elmgreen & Dragset, Ayşe Erkmen, İnci Eviner, Gülsün Karamustafa, Füsun Onur, Michael Rakowitz, Wael Shawky, Adrián Villar Rojas, Lawrence Weiner ve Akram Zaatari oldu.

Bienalin 30. yaşına özel proje: Limited Editions

Sınırlı sayıda ve özel olarak üretilen baskıları sanatseverler için bir araya getiren İstanbul Bienali Limited Editions projesinden elde edilecek gelir, 2019 yılında düzenlenecek 16. İstanbul Bienali’nde dünya prömiyerini yapacak yeni eser üretimine destek amaçlı kullanılacak. Her biri 35x50 cm boyutunda 15 farklı, özel edisyon içeren İstanbul Bienali Limited Editions setleri, projeye katkıda bulunan sanatseverlere hediye edilecek.

"Limited Editions" tanıtımı Venedik Sarayı’nda Bülent Eczacıbaşı katılımı ile gerçekleşti
 
Bülent Eczacıbaşı - Revna Demirören - Banu ve Hakan Çarmıklı
Fotoğraf, soldan sağa: Bülent Eczacıbaşı, Revna Demirören ve Banu-Hakan Çarmıklı çifti


İstanbul Bienali Limited Editions setinin tanıtımı için 23 Mart Cuma akşamı Venedik Sarayı’nda özel bir gece düzenlendi.

İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, sanat ve iş dünyasının tanınan isimleri ve projeye katkıda bulunan Halil Altındere, Taner Ceylan ve İnci Eviner gibi sanatçılar da katıldı.
 
Orhan Pamuk İstanbul Bienali Konuşması

Orhan Pamuk’un konuşmasının ardından Türkiye güncel sanat alanının önemli isimlerinden Merve Çağlar, Levent Çalıkoğlu, Esra Sarıgedik, Sevim Sancaktar, Başak Doğa Temür ve bienal ekibi eserleri tanıttı. Konuşmaların ardından performatif bir sunum gerçekleştirildi.

Her biri 35x50 cm boyutunda 15 farklı, özel edisyon içeren “Limited Editions” setleri, 10.000 avro bağış yaparak projeye katkıda bulunan sanatseverlere hediye edilecek.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER