pudra.com 19.06.2009

İstanbul Tasarım Haftası

İstanbul Design Weekend 4 gün boyunca bizleri İstanbul’un birbirinden güzel semtlerinde, birbirinden güzel işlerle karşılaştıracak.

İstanbul’da tasarımın tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl ilk kez organize edilen ‘İstanbul Design Weekend 2009’, 18-21 Haziran tarihleri arasında, İstanbul’un 4 ana bölgesinden Taksim-Beyoğlu-Galata, Şişli-Nişantaşı-Akaretler, Etiler-Levent-Sahil, Beylerbeyi ve Haliç'te İstanbullu tasarım ve sanatseverler ile buluşuyor. İstanbul’un tasarım haritasının oluştuğu etkinlikte, birbirinden yaratıcı tasarımlar, İstanbul’un önde gelen mekânlarında da ziyaret edilebiliyor.

İstanbul Tasarım Haftası

70’in üzerinde noktada, 360’ın üzerinde tasarımcının yer alacağı kent etkinliği, Dream Design Factory (dDf) ile Milano’daki Zona Tortona Design etkinliği başta olmak üzere pek çok projenin organizatörü olan İtalyan Design Partners ortaklığıyla düzenleniyor. Organizasyon kapsamında kentte 60’a yakın bağımsız tasarım etkinliği düzenlenecek.


“Geçmiş ve Gelecek Arasında Akdeniz Tasarımı” ana teması ile iki farklı bölümde ele alınacak ve dört gün boyunca devam edecek olan etkinlikte, katılımcı mekanlar vitrin, enstalasyon ve yeni ürünleri ziyaretçilere tanıtma fırsatı bulacak.

Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ilk Tasarım Kütüphanesi açılıyor!
Tümüyle tasarıma adanmış, tasarımın bütün dallarını bir çatı altında toplayan ve uluslararası bir proje olan DesignLibrary, dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise ilk bağımsız uluslararası tasarım kütüphanesi olma özelliğini taşıyor.

Birbirinden çeşitli etkinlikler
İstanbul Design Weekend 2009 kapsamında, İtalyan tasarım dünyasının öncü isimlerinden biri olan Alias’ın işbirliği ile gerçekleştirilen Michelangelo Pistoletto’nun “Deniz ve Kara Arasında” sergisinden, ünlü İtalyan tasarımcı Paola Navone tarafından hazırlanan ve 2009 Milano Tasarım Haftası’na damgasını vuran Richard Ginori enstalasyonuna kadar birçok başarılı çalışma, dört gün boyunca İstanbullu tasarım tutkunlarıyla buluşacak. Ayrıca, Türk tasarımcılarının katılımıyla “OOPS!” ve “Barbarlight” sergileri ile dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en büyük ve önemli araştırma merkezi olan Material ConneXion, İstanbul Design Weekend 2009’da öne çıkan sergiler arasında yer alıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER