Pudra.com 18.08.2011

İstanbul ve Münih sanat köprüsü: Cityscale sergisi

Siemens Sanat’ın yeni sezonda Bayerische Staatskanzlei işbirliği ile gerçekleştirdiği ilk sergisi Cityscale (Şehir Ölçeği) 14 Eylül 2011 tarihinde açılıyor. İstanbul ve Münih şehirlerindeki çağdaş sanatçılarının uzun soluklu işbirliğini amaçlayan sergi ilk kez İstanbul’da.

İstanbul ve Münih arasındaki sanat köprüsü Cityscale (Şehir Ölçeği) sergisi 14 Eylül 2011'de açılıyor. Siemens Sanat’ın yeni sezonda Bayerische Staatskanzlei işbirliği ile gerçekleştirdiği bu ilk sergi İstanbul ve Münih şehirleri çağdaş sanat ortamları arasında uzun soluklu işbirliğini amaçlıyor.

İstanbul ve Münih sanat köprüsü: Cityscale sergisi

Küratörlüğünü Almanya’dan Françoise Heitsch ve Türkiye’den Deniz Erbaş’ın, danışman küratörlüğünü ise Dr. Cornelia Osswald Hoffmann ve Beral Madra’nın yürüttüğü sergi, 14 Eylül -13 Kasım 2011 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşacak.

Serginin sanatçıları arasında Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Ferhat Satıcı, Robert Stumpf ve Yeni Anıt yer alıyor.

Cityscale (Şehir Ölçeği) sergisi, İstanbul ve Münihli sanatçılar arasında 90’lı yıllardan bu yana sürmekte olan kültür alışverişini ve ilişkilerini canlı tutma amacını taşıyan, sanatçıların üç yıl süren işbirliğinin ardından İstanbul’da gerçekleşen ilk etkinlik olacak.

Kamusal alan yerleştirmeleri, video seçkileri, sergi sunumları ve panellerin eşlik ettiği sergi kapsamında, Münih ve İstanbul’un şehir dokuları ve katmanları sanat yapıtları üzerinden sanatseverlerin yorumuna sunuluyor. Sergide yer alan yapıtlar, bu iki kentin kendine özgü dış görüntülerini kullanarak, iç görüntülerine doğru araştırmacı ve eleştirel bir keşif alanı açıyor. Sanatçıların kendilerine özgü deneyimleri, görüşleri ve yorumları yapıtlarda imge seçme ve oluşturma, teknik, malzeme çeşitliliği ve disiplinler arası geçişlerin kullanımında farklılık olarak belirginleşirken, kesişmeler daha çok konusal alanda, bu iki kentin küresel kent olma özelliklerindeki ortaklıkların yarattığı gerçeklerde gözlemleniyor.

Cityscale (Şehir Ölçeği)
Siemens Sanat
14 Eylül-13 Kasım 2011
Haftanın her günü 10.00–19.00 saatleri arasında


Siemens Sanat

Meclisi Mebusan Cad. No:45
Fındıklı - İstanbul
Tel: (0212) 334 11 04
www.siemenssanat.com
www.facebook.com/siemensanat
www.twitter.com/siemenssanat


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER