Pudra.com 10.02.2015

Robert Montgomery sergisi ilk kez İstanbul'74'te

İstanbul'74 Robert Montgomery'nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Işık enstalasyonlarından sulu boya çalışmalarına uzanan farklı tekniklerdeki çalışmaların yer alacağı sergi 19 Mart-18 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Çalışmalarının temelinde yer alan şiirsel mesajları aracılığı ile kavramsal sanat geleneğini sürdüren Robert Montgomery, ahşap oymacılığı, sulu boya, alevler, ışık ve billboard entelasyonları gibi farklı teknik ve mecraları kullanarak oluşturduğu çalışmaları ile tanınıyor. Şiirin günümüz çağdaş dünyasında yeniden yer bulacağını savunan Robert Montgomery, sanatsal çalışmalarını da bu yönde sürdürüyor. ‘Kolektif bilinçaltı’ konularından beslenen ve kelimelerin gücünü kullanarak düşünce ve fikirlerini geniş kitleler ile paylaşma eğiliminde olan sanatçı, özellikle halka açık alanlardaki tipografik yerleştirmeleri ile sanat takipçisi olmayan kesim tarafından da yoğun ilgi görüyor.

Robert Montgomery sergisi ilk kez İstanbul'74'te

Günümüz çağdaş sanatının en heyecan verici isimlerinden biri olan Robert Montgomery’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisine İstanbul’74 ev sahipliği yapıyor. Sanatçının ışık enstalasyonlarından sulu boya çalışmalarına uzanan farklı tekniklerdeki işlerinin yer alacağı sergi, 19 Mart-18 Nisan tarihleri arasında İstanbul’74 Galatasaray’da gezilebilir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER