Pudra.com 10.02.2015

Yüz Kumbarası 13 Şubat'ta açılıyor

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz tarafından projelendirilen “Yüz Kumbarası” Türkiye’nin en kapsamlı görsel belleğini oluşturmak üzere 1.600 insan yüzü biriktirdi. Kumbara, 13 Şubat 2015’te Fransız Kültür Merkezi’ndeki sergiyle açılıyor.

Muammer Yanmaz önderliğinde bir araya gelen 40 Haramiler fotoğraf grubu üyesi 40 gönüllü fotoğrafçı, gelecek için tarih yazan “Yüz Kumbarası” projesine hayat verdi. Farklı görüşlerden, bakışlardan ve yaşam tarzlarından 40 farklı göz; ortak bir görsel anlatım dili kullanarak kumbarayı doldurdu. "Yüz Kumbarası"ndaki fotoğrafları görmek için galerimize tıklayın.

Ülkemizin toplumsal yaşamını etkileyen, her biri kendi alanına adını yazdıran 1.600 yüz, 2011 yılından bu yana fotoğraflandı. Perde arkasında duranlar, her daim hayatın içinde olanlar, yüzlerini çok iyi tanıdıklarımız, adlarını bilip yüzlerini görmediğimiz pek çok isim “Yüz Kumbarası”nda bir araya geldi. Yazarlar, karikatüristler, müzisyenler, iş dünyasının başarılı insanları, marka yaratanlar, tiyatrocular, sinemacılar, gazeteciler, bilim insanları, yönetmenler, sporcular, şairler ve ressamlar gibi varlıkları ile hayatımızın çeşitli alanlarını zenginleştiren yüzler, bu büyük albümde yerini aldı.

Projeden elde edilecek gelir, down sendromlu çocuklar için çalışmalar yapan Dost Yaşam Vakfı’na bağışlanacak. Fransız Kültür Merkezi’nde, 13 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında, Peugeot ile Engelsiz Yaşam’ın desteğiyle izleyiciyle buluşan sergide, “Yüz Kumbarası” fotoğrafçılarından biri olan down sendromlu Deniz Özkan’ın da fotoğrafları yer alıyor.
POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
victoria s secret fashion show kendal jenner
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz