› 
 › 
05.09.2018

75. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde gösterilecek filmler

Ryan Gosling'in astronot Neil Armstrong'a hayat verdiği biyografik film Ay'da İlk İnsan ile açılan festivalde yer alan filmler haberimizde.

75. Venedik Film Festivali'ne katılan filmler
75.'si gerçekleştirilen Venedik Film Festivali'nde yer alacak tüm film listesi, özel gösterimler ve belgeseller Pudra.com'daki haberimizde.


75. Venedik Uluslararası Film Festivali'nin programı belli oldu. 2 Oscar adaylığı bulunan Ryan Gosling'in Ay'a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong'a hayat verdiği biyografik film Ay'da İlk İnsan | First Man ile açılan olan festival, önde gelen uluslararası yönetmenlerin filmlerine ev sahipliği yapıyor.

Venedik Film Festivali'nde bu yıl jüri başkanlığını usta yönetmeni Guillermo del Toro üstleniyor.

Mahmut Fazıl Coşkun'un Anons adlı filmi de festivalde

Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj sinema filmi “Anons”, 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin Orizzonti bölümünde yarışıyor.

Emre Yeksan'ın yazıp yönettiği, Biennale College - Cinema programı destekli yeni filmi Yuva dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapacak.

Deniz Tortum'un ​"Yuva"nın dünyasından ilhamla yazıp yönettiği Selyatağı VR filmi ise Venice VR'ın Biennale College bölümünde gösterilecek. 
 
75. Venedik Film Festivali (2018)

Açılış Gecesi Filmi
  • First Man, Damian Chazelle

75. Venedik Uluslararası Film Festivali yarışmasına katılan filmler
  • Ay'da İlk İnsan (Damien Chazelle)
  • The Mountain (Rick Alverson)
  • Doubles Vies (Olivier Assayas)
  • The Sisters Brothers (Jacques Audiard)
  • The Ballad Of Buster Scruggs (Ethan, Joel Coen)
  • ROMA (Alfonso Cuaron)
  • Vox Lux (Brady Corbet)
  • Suspiria (Luca Guadagnino)
  • The Nightingale (Jennifer Kent)
  • The Favourite (Yorgos Lanthimos)
  • Peterloo (Mike Leigh)
  • Capri-Revolution (Mario Martone)
  • What You Gonna Do When The World’s On Fire? (Roberto Minervini)
  • Napszallta/Sunset (Laszlo Nemes)
  • Nuestro Tiempo (Carlos Reygadas)
  • At Eternity’s Gate (Julian Schnabel)
  • Acusada (Gonzalo Tobal)
  • Zan/Killing (Shinya Tsukamoto)
  • 22 July (Paul Greengrass)
  • Werk Ohne Autor (Florian Henckel von Donnersmarck)
  • Frères Ennemis (David Oelhoffen)

75. Venedik Uluslararası Film Festivali Yarışma Dışı Özel Gösterimler
  • The Other Side Of The Wind (Orson Welles)
  • They’ll Love Me When I’m Dead (Morgan Neville)

Yarışma Dışı: Kurmaca
  • A Star Is Born (Bradley Cooper)
  • Una Storia Senza Nome (Roberto Ando)
  • Les Estivants (Valeria Bruni Tedeschi)
  • Mi Obra Maestra (Gaston Duprat)
  • A Tramway In Jerusalem (Amos Gitai)
  • Un Peuple Et Son Roi (Pierre Schoeller)
  • La Quietud (Pablo Trapero)

Prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek filmler

Yarışma Dışı: Belgesel
  • Carmine Street Guitars (Ron Mann)
  • Process (Sergei Loznitsa)
  • El Pepe, Una Vida Suprema (Emir Kusturica)
  • Aquarela (Victor Kossakovsky)
  • A Letter To A Friend In Gaza (Amos Gitai)
  • Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul. (Frencesca Mannocchi, Alessio Romenzi)
  • American Dharma (Errol Morris)
  • Introduzione All’oscuro (Gaston Solnicki)
  • 1938 Diversi (Giorgio Treves)
  • Ni De Lian/Your Face (Tsai Ming-Liang)
  • Monrovia, Indiana (Frederick Wiseman)

Yarışma bölümü: Orizzonti (Ufuklar) 
  • Sulla Mia Pelle (Alessio Cremonini) 
  • Kraben Rahu/Manta Ray (Phuttiphong Aroonpheng)
  • Soni (Ivan Ayr)
  • Ozen/The River (Emir Baigazin)
  • La Noche De 12 Anos (Alvaro Brechner)
  • Deslembro (Flavia Castro)
  • Anons/The Announcement (Mahmut Fazil Coskun)
  • Un Giorno All’Improvviso (Ciro D’Emilio)
  • Charlie Says (Mary Harron)
  • Amanda (Mikhael Hers)
  • Yom Adaatou Zouli/The Day I Lost My Shadow (Soudade Kaadan)
  • L’Enkas (Sarah Marx)
  • Tchelovek Kotorij Udivil Vseh/The Man Who Surprised Everyone - Natasha Maerkulova, Aleksey Chupov
  • Kucumbu Tubuh Indahku/Memories Of My Body (Garin Nugroho)
  • Hamchenan Ke Mimordan/As I Lay Dying (Mostafa Sayyari)
  • La Profezia Dell’Armadillo (Emanuele Scaringi)
  • Erom/Stripped (Yaron Shani)
  • Jinpa (Pema Tseden)
  • Tel Aviv On Fire (Sameh Zoabi)

Önceki Bahçedeki Sinema Bölümü: Sconfini
  • Blood Kin (Ramin Bahrani)
  • Il Banchiere Anarchico (Giulio Base)
  •  The Tree Of Life Extended Cut (Terrence Malick)
  • L’Heure De La Sortie (Sebastien Marnier)
  • Magic Lantern (Amir Naderi)
  • Camorra (Francesco Patierno)
  • Arrivederci Saigon (Wilma Labate)
  • Il Ragazzo Più Felice Del Mondo (Gipi)


POPÜLER GALERİLER
ipekyol 18 19 sonbahar kis koleksiyonu 5
pronovias kokteyl koleksiyonu 2019 12
EN YENİLER