› 
 › 
Pudra.com 06.03.2012

Cervantes Enstitüsü'nden kadın filmleri seçkisi

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Cervantes Enstitüsü, Beni Fark Et Festivali'nin ödüllü kısa filmlerinden bir seçki sunacak. 7 Mart'ta gerçekleştirilecek gösterimde kadınların çalışmalarına yer verilecek.

İstanbul Cervantes Enstitüsü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınların sinemanın farklı alanlarındaki çalışmalarını ön plana çıkarmayı hedefleyen Visualizame (Beni Fark Et) Festivali'nin ödüllü kısa filmlerinden bir seçki sunacak.


"Beni Fark Et" etkinliği, sanatsal yaratım ve özellikle de görsel işitsel alanda kadının aktif rolünü göstermeyi amaçlayan, kadınlar tarafından yapımcılık veya oyunculukların üstlenildiği kısa metrajlardan oluşan bir program.

Fundación Inquietarte işbirliğiyle gerçekleştirilen, 6 kısa filmden oluşan ve "Beni Fark Et" adını taşıyan seçki, 7 Mart 2012 Çarşamba günü saat 19.00'dan itibaren Cervantes Enstitüsü'nde gösterilecek. Film gösterimi ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Beni Fark Et Festivali'nde gösterilecek olan film seçkisinde, ilk defa geçen sene düzenlenen festivalin özellikle kurgu ve animasyon alanında öne çıkan filmleri gösteriliyor.

Karşılaşma

Orijinal Adı: Encounter
Yönetmen: Nayra y Javier Sanz Fuentes
Yapım Yılı: 2010
Süre: 14 dk.
Dili: İngilizce, İspanyolca altyazılı

Stephanie, her alanda mükemmelliğe ulaşmaya çalışan hırslı bir profesyoneldir. İş yerinde örnek çalışandır, fazla mesaiye kalır ve diğer iş arkadaşlarını korur. Evinde, ideal anne ve eştir. Son zamanlarda ise aynı anda farklı yerlerde olmaya çalışınca, kişiliğinin sınırlarını keşfedecektir.

Her Hatırladığımda Unutuyorum

Orijinal Adı: Cada vez que me acuerdo, me olvido
Yönetmen: Laura González
Yapım Yılı: 2011
Süre: 14 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Maria, Alzheimer hastası yaşlı bir İspanyol'dur ve mütemadiyen çocukluk yıllarında yaşanmış olan İspanyol İç Savaşı'ndan gelen ruhlar tarafından rahatsız edilmektedir. Rosa ise, kendi ülkesindeki savaşa tanıklık etmiş genç bir Kolombiyalı'dır. Rosa, Bayan Maria'ya bakmaya başladığında, aralarında çok özel bir ilişkinin de tohumları atılacaktır.

Ponent Caddesi İkizleri

Orijinal Adı: Les bessones del carrer de Ponent
Yönetmen: Marc Riba / Anna Solanas Santacana
Yapım Yılı: 2010
Süre: 13 dk.
Dili: Katalanca, İngilizce altyazılı

Merhemler, iksirler, yakılar. İkiz kız kardeşler Enriqueta ve Ramoneta, Calle Poniente, N 17, Barcelona adresinde tüm bunları büyük bir özen ve gizlilik içerisinde hazırlamaktadırlar. Onların hazırladıkları ne eczanelerde, ne de ilaç dükkanlarında bulunmayan şeylerdir.

Üniformalılar

Orijinal Adı: Uniformadas
Yönetmen: Irene Zoe Alameda
Yapım Yılı: 2010
Süre: 18 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Margaret yalnız fakat çevresine çok dikkat eden bir kızdır. Her gün, toplumda kendisine biçilmiş görevi yerine getirebilmesi için eğitim amacıyla kendisine verilmeye çalışılan onlarca mesajın etkisinde kalır. Odasına sığınan Margaret, üniformalıların klişeleri ve planlarını aşmaya çalışır.

Ámár

Orijinal Adı: Ámár
Yönetmen: Isabel Herguera
Yapım Yılı: 2010
Süre: 18 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Inés, akıl hastanesinde yatan arkadaşı Ámár'ı ziyaret edebilmek için Hindistan'a gitmektedir. Film, anıların ve zamanın geçişinin insanlar ve aralarındaki ilişkilerde meydana getirdiği bozulmaları anlatıyor.

Panchito

Orijinal Adı: Panchito
Yönetmen: Arantxa Echevarría
Yapım Yılı: 2009
Süre: 17 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Kolombiyalı bir göçmen olan Manuel, riskli bir şekilde kuryelik yapmaktadır. Her sabah teslimat yapmak için bindiği motosikleti dördüncü kez bozulduğunda Manuel'in dramı da gözler önüne serilir. Despot ve sert olan İspanyol şefi ona son bir ültimatom verir: eğer bir gün daha işe gelmezse, kovulacaktır. Manuel, motosikleti olmadan çalışmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacaktır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER