› 
 › 
Pudra.com 28.06.2013

İstanbul Modern'de açık hava sinema keyfi

Türk fantastik sinemasından üç filmlik bir seçkiyi 11-12-13 Temmuz tarihlerinde İstanbul Modern Açık Hava Sineması'nda izleyebilirsiniz. Etkinlikte gösterilecek filmler Pudra.com'da.

İstanbul Modern'de 11-12-13 Temmuz 2013 tarihlerinde Türk fantastik sinemasından üç filmlik seçki, açık hava sinemasında izleyiciyle buluşuyor.

İstanbul Modern'de açık hava sinema keyfi

İstanbul Modern'in YAP (Yeni Mimarlık Programı) etkinlikleri kapsamında düzenlediği, Sinema TV işbirliğiyle gerçekleşen açık hava sinema gecelerinde İstanbul Modern’in çim alanında üç gece farklı bir fantastik Türk filmi gösterilecek. Minderinizle katılabileceğiniz Fantastik Türkler: İstanbul Modern'de Açık Hava Sineması etkinliğinde gösterilecek filmler şöyle:

11 Temmuz Perşembe - Saat: 21.30
Zagor Kara Bela, 1971
1961 yılında ilk kez yayınlandığı ülke İtalya’dan sonra dünyanın dört bir yanında beğeniyle okunan çizgi roman Zagor, Türkiye’de de bir yıl sonra okuruyla buluştu. 1971’de Türk sinemasına uyarlanan Zagor’un maceralarında “Baltalı İlah” olarak da tanınan kötülerin baş düşmanı Zagor’u, Levent Çakır canlandırıyor. Zagor, bu serüveninde en yakın dostu “yağ tulumu” diye adlandırdığı Çiko ile birlikte Kızılderilileri öldüren, kara maskeli kötü adamın peşine düşer. Kara Bela, öldürülen ailesinin intikamını almak isteyen, yarı deli bir karakterdir.

12 Temmuz Cuma - Saat: 21.30
Atını Seven Kovboy 1974
Sadri Alışık'ın "Red Kit"i oynadığı ve konuşan atı Düldül ile yollara düştüğü filmde, Red Kit'in efsanevi haydut çetesi Dalton Kardeşler ile mücadelesinin komik ve absürd hikayesi anlatılıyor. ‘Atını Seven Kovboy’ mekanlarıyla, dekor ve kostümleriyle o dönem Amerikan westernlerinden esinlenilerek çekilen Yeşilçam’ın spagetti western’lerine iyi bir örnek.

13 Temmuz Cumartesi - Saat: 21.30
Şeytan
1974
Metin Erksan imzalı, Türk korku sinemasının ilk örneklerinden olan ‘Şeytan’, Amerikan yapımı ‘The Exorcist’ (Şeytan) filminin ertesi yılki yeniden çevrimidir. Ayrılmakta olan bir çiftin 12 yaşındaki mutsuz kızları Gül, anlaşılmaz ve garip davranmaya başlayınca, bir ruh doktoru ve bir din adamı küçük kıza ne olduğunu anlamaya çalışır. Sonunda kızın içine şeytan girdiğini anlarlar ve şeytanı çıkarmak için uğraşırlar. Kızın içindeki şeytan ise var gücüyle direnir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi
Adres:
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, Karaköy-İstanbul
Sinema gösterim Ücreti: 8 TL
Tel: 0212 334 73 00


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER