› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 26.03.2015

Türk sinemasının en iyi On’ları

Türk Sinemasının 100 yıllık geçmişini taçlandırmak ve kutlamak için özel bir proje hazırlandı. 200'e yakın sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından Türk sinemasının en iyi "On’ları" seçildi.

Beyoğlu Belediye Başkanlığı ve Türsak Vakfı işbirliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık tanıtma fonunun destekleri ile Türk Sinemasının 100 yıllık geçmişini taçlandırmak ve kutlamak için özel bir proje hazırladı. 200'e yakın sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından Türk sinemasının en iyi On’ları seçildi. CVK Park Bosphorus Otelde gerçekleşen gecede ev sahipliğini Türsak Başkanı Engin Yiğitgil ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan birlikte yaptılar.

Türk sinemasının en iyi On’ları ödül törenine Bergüzar Korel, Hatice Şendil, Serenay Sarıkaya, Meltem Cumbul, Engin Günaydın, Cem Yılmaz, Engin Altan Düzyatan, Ezgi Mola, Melisa Sözen gibi birçok ünlü katıldı. Ödül töreninden en güzel fotoğrafları ve törene katılan ünlüleri görmek için galerimize tıklayın.

Türk sinemasının 100. yılında Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına ölümsüz eserler katmış, sinemamızın "En İyi On Drama Filmi", "En İyi On Komedi Filmi", "En İyi On Yönetmen", "En İyi On Drama Kadın Oyuncu", "En İyi On Drama Erkek Oyuncu", "En İyi On Komedi Kadın Oyuncu", "En İyi On Komedi Erkek Oyuncu", "En İyi On Görüntü Yönetmeni", "En İyi On Senaryo", "En İyi On Müzik" , "Seçici Kurul Özel Ödülleri" ve "En İyi Film" dalında ödüllerin sahiplerini bulduğu töreni Yekta Kopan ile Ceyda Düvenci üstlendiler. Bu görkemli gecede Enbe Orkestrası da sahne aldı. Enbe Orkestrası'na Bergüzar Korel "Fırat" türküsü, Serenay Sarıkaya "Firuze" ve Zafer Algöz "Dağlar Dağlar" şarkısıyla eşlik ettiler. Ödül töreninde 11 kategoride 110 kişi ödüllendirildi.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2