› 
 › 
11.10.2018

Üçüncü Sinopale Film Festivali'ne geri sayım başladı!

25-29 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen 3. Sinopale Film Festivali'nde film gösterimlerinin yanı sıra pek çok film atölyesi ve söyleşi yer alacak!

2016 yılında Yusuf Emre Yalçın öncülüğünde "Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma için Sosyal Girişimcilik ve Yaratıcılık" projesi kapsamında geliştirilen Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Sinop Belediyesi ve Avrupa Kültür Derneği işbirliğiyle düzenlenen Üçüncü Sinopale Film Festivali, 25-29 Ekim 2018 tarihleri arasında, Hal Sinop Buluşma Merkezi, Sinop Kültür Merkezi ve Sinop Tarihi Paşa Tabyalarında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında pek çok film gösterimi, yönetmen söyleşileri, film atölyesi ve konser etkinlikleri olacak. 

Üçüncü Sinopale Film Festivali‘ne geri sayım

Sinopale Film Festivali, Uluslararası Sinop Bienali Sinopale'nin içinden doğan ve Bienal ekibi tarafından organize edilen Festival'in amaçlarının başında, Sinop’un kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmak ve gençleri yerel film üretimine teşvik etmek yer alıyor.

Festival direktörü Sinoplu yönetmen Yusuf Emre Yalçın oldu

Sinoplu yönetmen Yusuf Emre Yalçın‘ın festival direktörlüğünü yürüttüğü Sinopale Film Festivali, yerel yönetmenlere, ulusal yönetmenlere ve bağımsız yapımlara özel bir önem veriyor.

Dünya prömiyerini Berlin'de yapan "Tuzdan Kaide", Sinopale Film Festivali'nde!

Festivalde ikisi Türkiye biri Almanya yapımı 3 uzun metraj film ve 40’a yakın kısa film yer alıyor. Uzun metraj filmler arasında dünya prömiyeri 68. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde gerçekleşen Burak Çevik imzalı “Tuzdan Kaide”, dünya prömiyeri 37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleşen Merve Bozcu ve Su Baloğlu imzalı “Onun Filmi” ve birçok festivalden ödülle dönen Ayat Najafi imzalı “Ülkesiz Şarkılar” filmleri yer alıyor.

Kısa film seçkileri ise Kısa Film Yönetmenleri Derneği, Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali ve Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’yle yapılan işbirlikleri sonucunda oluşturuldu.

Festivalde Sinoplu yönetmen Caner Özdemir’le belgesel film atölyesi ve Sinoplu yönetmen Canberk Şimşek’in film gösterimi ve söyleşisi de yer alıyor.

Sinop Belediyesi, Opet, Goethe-Institut Ankara, Goethe-Institut İstanbul, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası, Haber Atölyesi, Çözüm Organizasyon, Otel 117, Antik Otel, Ayyıldız Foto destekleriyle gerçekleştirilen Sinopale Film Festivali, 2018 yılında aldığı bir kararla, kısa film yapımcılığına destek amacıyla kısa film yönetmenlerine ve gösterimi yapılacak ulusal kısa filmlere telif ödeyecek.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER