› 
 › 
27.11.2018

Genco Erkal'ın yeni oyunu Merhaba, perdelerini 1 Aralık'ta açıyor!

Genco Erkal'ın yönettiği, uyarladığı ve tek başına rol aldığı yeni müzikli oyunu Merhaba, 1 Aralık 2018 Cumartesi Kenter Tiyatrosu'nda prömiyerini yapıyor.

60. sanat yılını kutlayan usta oyuncu Genco Erkal’ın uyarladığı, yönettiği ve aynı zamanda tek başına rol aldığı “Merhaba” adlı yeni müzikli oyunu, 1 Aralık 2018 Cumartesi akşamı 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak! Duayen sanatçının, unutulmaz beş yazarın yapıtlarından uyarladığı “Merhaba”; prömiyerinin hemen ardından 2 Aralık Pazar günü Kenter Tiyatrosu’nda, 5 Aralık Çarşamba akşamı Leyla Gencer Kültür Merkezi’nde, 6 Aralık Perşembe akşamı ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Genco Erkal'ın yeni oyunu Merhaba, perdelerini 1 Aralık'ta açıyor!
 
Kuruluşunun 50. yılında Dostlar Tiyatrosu; tek kişilik oyunların ustası Genco Erkal’ın hem uyarladığı, hem yönettiği, hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba”yı sahneye taşıyor. İlk kez geçtiğimiz eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyun “Merhaba”, Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor.
 
Genco Erkal'dan merhaba“Merhaba” tiyatroseverleri, edebiyat aleminin bu beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarıyor. Yıllar öncesinden seyirciye seslenen yazarlar; dünyanın ve ülkemizin halleri üzerine kimi zaman güldürücü, kimi zaman hüzünlü, öfkeli gözlemleriyle yaşadığımız karanlık günlere ve geleceğimize ışık tutuyorlar. Genco Erkal yeni oyununun, üzerimize sinen umutsuzluğu silkeleyen bir tür moral aşısı işlevi görmesini umut ediyor.
 
Müzikli bir gösteri olan “Merhaba”da Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendiriliyor. Sahne tasarımını Cihan Aşar’ın, giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Hakan Özipek’in yaptığı oyunun müzik yönetimini ve düzenlemesini ise Yiğit Özatalay üstleniyor.
 
Genco Erkal, yeni oyunu “Merhaba”yı; 1 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.30’da ve 2 Aralık Pazar günü 18.00’de Kenter Tiyatrosu’nda, 5 Aralık Çarşamba akşamı 20.30’da Leyla Gencer Kültür Merkezi’nde, 6 Aralık Perşembe akşamı 20.30’da ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahneleyecek. “Merhaba”nın biletleri Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir. 
 
Genco Erkal, Olmak ya da olmamak! İşte bütün mesele bu!

Bilet için biletix.com | dostlartiyatrosu.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER