27.06.2018

Boyun ve dekolte bölgeniz yaza hazır mı?

Yüzümüz ne kadar genç görünse de boyun ve dekolte bölgemizdeki yaşlanma yaşımızı hemen ele verir. Boyun ve dekolte bölgesine özel bakım önerileri Pudra'da!

Yüzümüz ne kadar genç görünse de boyun ve dekoltemize iyi bakmazsak, bu bölgedeki yaşlanma, yaşımızı hemen ele verir. Özellikle boynumuz gün boyunca kıvrılır, katlanır, şekilden şekile girer. Gece uyurken bile aynı baskı devam eder.

Boyun ve dekolte bölgeniz yaza hazır mı?

Boyun ve dekolte bölgemiz güneşte en kolay kuruyan, lekelenen ve kırışan bölgemizdir. Güneş ve aşırı solaryum, etkisini ilk önce boyunda gösterir. Çünkü bu bölgelerin derisi yüzümüzden daha incedir ve daha kolay kırışır. Dikkat etmemiz gereken noktaları ve ameliyatsız gençleşmenin yollarıyla ilgili püf noktalarını Pudra.com okuyucuları için Dermatolog Dr. Bilge Ateş açıkladı.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Bilge AteşGıdı oluşumu; boyun cildinde gevşeme, boyun ve dekoltede güneş benleri, et benleri gelişmesi, boyun hattının bozulup düzensizleşmesi, boyun ve dekolte cildinde renk düzensizliği, boyun ve dekolte bölgesindeki çizgilerin derinleşmesi ve sayısının artması olarak kendini göstermeye başlar. 

Boyun ve dekolte bölgesi ameliyata gerek kalmadan, kısa sürede sonuç veren medikal estetik uygulamalarla pürüzsüz, canlı, dinamik bir görünüm kazanıldığını söyleyen Dermatolog Dr. Bilge Ateş, “Boyun ve dekolte gençleştirmesinde günümüzde sık tercih edilen estetik uygulamaların başında mezoterapi ve ışık dolgusu yöntemleri geliyor. 

Mezoterapi, boyun ve dekolte bölgesinde güneş ışığından kaynaklanan hasarlanma ve incelme belirtilerini ortadan kaldırıyor. Cildin eski kalitesini kolajen liflerin yeniden üretimini sağlayarak geri getiriyor. Boyun ve dekolte bölgesinde özen gösterilmeme sonucu oluşan kuruma ve yıpranma belirtilerini iyileştiriyor. Çenenin hemen altındaki yağ fazlalığı olan gıdı oluşumunu büyük oranda giderebiliyor. 

Yağ dokusunu parçalayan ve cildi sıkılaştırabilen özel mezoterapi kokteyllerinin cilde uygulanması ile gıdı ortadan kaldırılıyor. Boyun ve dekolte bölgesindeki cilt yeniden yapılandırılarak, renk düzensizliği gideriliyor, boyun ve dekolte bölgesi ışıldayıp parlıyor. Bu zengin kokteyl içerikleri ile aşağı sarkan ve gevşeyen boyun ve dekoltede genç görünümlü cilt hatlarına tekrar kavuşulur” dedi.

Mezoterapi ile bütün anti-aging uygulamaları gibi ciltte yaşlanma etkileri henüz tam olarak oturmadan önce; gevşeme, kırışıklık, sarkma ve gıdı oluşması henüz başlangıç aşamasında iken yapılırsa oldukça etkili gençleştirme başarısı sağlanıyor. 

Mezoterapi 30'lu yaşlardan itibaren cilt bakımı için ideal yöntemlerden biri

Dr. Bilge Ateş' göre, 18 yaşından sonra özellikle yoğun sigara kullanımı, aşırı güneş banyosu, boyunda yağlanma, nemsiz cilt gibi problemler yaşayan kişilerde mezoterapi önemli bir cilt bakım aracı.  Boyun ve dekolte bölgesindeki deri, göz kapağı derisi gibi ince yapıda olduğu için yaşı ele veren ilk bölge. Mezoterapi ile bu bölge cildinde gençleşme etkisi sağlanarak kişi daha genç görünme kavuşturulabiliyor.

Vücudun en ince kası, gıdı bölgesinde!

“Vücudun en ince kası; kuşak gibi boydan boya gıdı bölgesini kaplar. Bu kas yapısı, yüzün birtakım mimiklerinin desteklenmesinde görevlidir. Gıdı bölgesi, yüzün kilo alıp vermesinden en çok etkilenen yeridir. Kadınlarda yaş, erkeklerde ise kilo problemi gıdı sarkmasına yol açıyor. Gıdı bölgesinde fazla yağ dokusu olduğu durumlarda mezoterapi en etkili yöntemlerden biridir. Son yıllarda uygulanan Revitacare ile mezoterapi etkili sonuçlar vermektedir. Bu uygulamada Revitacare'in iki ürünü kullanılır. Cellucare ve Stechcare. 

Cellucare, vücuttaki yağ birikintilerini azaltan kafein, mikro besinler ve hyaluronik asit içerir. İçeriğindeki lipolitik etken maddelerle yağları enerji kaynağına çevirir. Depolanan yağları azaltmaya yardımcı olur, mikro dolaşımı ve lenf direnajı destekler, kutanöz dokunun dış görünümünü iyileştirmeye yardımcıdır. 

Strechcare, cilt sıkılığını sağlamaya ve derideki çatlak izlerini azaltmaya yardımcı olur, hyalüronik asit, DMAE, mikrobesinler ve vitamin B5 içerir. Lifting etkisi ile cilde genç ve taze bir görünüm kazandırır. Cilt yeniden sıkılaşır ve çatlak izleri belirgin bir şekilde azalır. Hastanın durumuna göre 8 - 10 gün aralıklarla 4 - 6 seans uygulanır ve gözle görülür bir etki sağlar. Birinci tedavi seansından itibaren ciltte parlaklık, canlılık göstermeye başlar. Gıdının toparlanmasını ve bölgenin ince bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

30'lu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlıyor!

30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başladığının altını çizen Dr. Bilge Ateş, dekolte bölgesinin yeniden yapılanması ve genç görünümünün kazanılmasıyla ilgili olarak ise şu açıklamaları yapıyor:

“Yıllar geçtikçe cilt eskisine oranla daha kurudur. Yaşlanma, hyaluronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. Belirtileri ciltte kuruluk ve kırışıklıklar şeklinde ortaya çıkar. Dekolte bölgesinin derisi ince olduğundan bu bölümde ince kırışıklıklar kendini gösterir. 

Hyaluronik asidi, beslenme ile yeterli oranda almak mümkün değil

Hyaluronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir maddedir ve birçok besinden de alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını göstermektedir. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyaluronik asit verilmelidir. 

Teoxane Laboratuvarlarının geliştirdiği Teosyal Işık Dolgusu esas olarak içeriği hyaluronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsepttir. Patentli hyaluronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanma ve hücre yenilenmesini sağlar. Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cilt canlanarak parlaklaşır ve şeklini geri kazanır. Ellere, boyuna ve dekolteye yapılan ışık dolgusuyla yılların izlerini saklamak mümkün. Amacımız azalmış olan cilt nemini ve elastikiyetini yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini artırmaktır."

Mezoterapi, uzmanlar tarafından 3 hafta aralıklarla 3 seans şeklinde öneriliyor

Mezoterapi uygulamasından sonra hastadan hastaya değişmekle birlikte ışık dolgusunun ortalama 6-8 ayda bir tekrarlanması gerektiğinin önemli olduğunu söyleyen Dr. Bilge Ateş: “Işık dolgusu için 3 hafta aralıklarla 3 seans önerilir. Birinci seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar” dedi.

İlgili haberlerimiz:

Düğün öncesi bölgesel yağlardan mezoterapi ile kurtulun!
Diyet ve egzersize rağmen bölgesel yağ fazlalarınız varsa; ideal kilonuzda olmanıza rağmen bel ve kalça bölgeniz incelmiyorsa mezoterapi çözüm olabilir.

​Yeni çıkan selülit kremleri
Selülitsiz bacaklar için yaşam şeklini değiştirmek önemli. Ama neden kozmetik dünyasının bize sunduğu nimetlerden de faydalanmayalım? İşte yeni çıkan selülit ürünleri...

​Cerrahisiz boyun gençleştirme teknikleri
Boyun ve dekoltenin genç görünmesini sağlamak için cerrahi uygulamaya gerek bırakmayan yöntemler Pudra.com'da...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER