Pudra.com 15.12.2011

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında soya mucizesi

Günümüzde, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve güzelleştirici etkisi olan soya, Çin’de kutsal kabul edilen 5 bitki arasında yer alıyor.

İZLE: YAŞLANMA NEDENLERİ👇 
Hücre metabolizmasını hızlandırmak için gerekli besinlerce zengin soya proteinleri, cilt dokusunu besleyip güçlendiriyor. Yapısındaki vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde ise cildin yeniden yapılanmasını destekliyor.

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında “soya” mucizesi

Kırışıklık düşmanı
Yaşlandıkça yavaşlayan hücre metabolizmasını uyarıp harekete geçiren soya, aynı zamanda cildin kolajen üretimini ve Hyaluronik Asit seviyesini artırmaya yardımcı oluyor. Kendi ağırlığının birkaç katı kadar nemi hapsedebilen Hyaluronik Asit cildi derinlemesine nemlendirip derin kırışıkları doldururken, kolajen cilde elastikiyet ve sıkılık sağlıyor. Böylece cildin dayanıklılığı artıyor, yaşlanmaya bağlı çizgilerin oluşumu yavaşlıyor. Kırışıklarla hücre bazında savaşan soya proteinleri cilt bakımında kullanıldığında, kırışıklar gözle görülür biçimde azalıyor.

Lekelere birebir!
Cilt yapısını sağlamlaştırıp, uzun süreli sıkılık ve canlılık sağlayan soya, ton farklılığı ve yaşlılık lekelerinin yok olmasında da önemli rol oynuyor. Derinin en alt katmanlarına kadar etki ederek yenilenmesini desteklerken, cildin görünümünü de iyileştiriyor. Tüm bu etkileriyle soya, yaşlanma karşıtı bakım için ideal bir içerik oluşturuyor.

İlgili haberlerimiz:

​Yaşlanma karşıtı 12 ipucu
Yaşlanmayı durdurmak elbette imkansız. Bilim adamları henüz bu mucizevi olayı keşfetmediler! Ama yaşlanmayı ertelemek mümkün. İşte, yaşlanma karşıtı 12 ipucu...

​Yaşlanma karşıtı vitaminler
Yaşlanma 25 – 30 yaş arasında başlar. Bu nedenle beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz gelecek için o kadar faydalı olacaktır.

​Yaşlanmayı su içerek yavaşlatın
Yeterli oranlarda su içen kişilerde yaşlanma daha yavaştır. Sağlıklı yaşamın, sağlığımızı korumanın ve hastalıklara karşı dirençli olabilmenin temelinde özellikle doğal mineralli su içmek yatar. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu anlatıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER