24.09.2019

Yaz Sonrası Cilt Bakımında 4 Profesyonel Yöntem

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayça Alan Atalay, cildi sonbahara hazırlamak için cilt lekelerini gideren ve cildi yenileyen uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Yaz Sonrası Cilt Bakımında 4 Profesyonel Yöntem 1. Güneş lekelerini ve ton farklılıklarını giderme: Q Switched ND Yag Lazer
2/5

1. Güneş lekelerini ve ton farklılıklarını giderme: Q Switched ND Yag Lazer


Güneş lekeleri ve ton farklılıklarını gidermek için cildin ihtiyacına göre Q Switched Nd Yag lazer tedavileri, karbon peeling, Hydrafacial cilt bakımı ve mezoterapi uygulamaları yapılıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayça Alan Atalay'dan aldığımız bilgilere göre güneş hasarıyla yüz, ellerin üstü ve dekolte bölgesinde oluşan lentigo denilen güneş lekeleri Q Switched Nd Yag lazerle tedavi edilebiliyor. Bu tedaviyle ciltteki fazla melanin parçalanarak lekeler gideriliyor. İşlem ardından leke olan bölgenin en az 1 ay süreyle güneşten korunması gerekiyor. Yeni lekelerin oluşmasını önlemek ve tedavi edilen bölgelerde lekenin tekrarlanmaması için düzenli güneş koruyucu kullanılması önem taşıyor. Tedaviye 7-10 günlük aralarla başlanıp, 3-4 seansın ardından ayda 1 olacak şekilde uygulamalara devam edilebiliyor.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2