› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 04.12.2009

Deri lekelenmelerinde lazerle sil baştan!

Lazer hem yüzeysel, hem de derin lekelerin tedavisinde başarı ile kullanılıyor.

İlerleyen yaş, güneş ışınları ve çeşitli sebeplerle oluşan deri lekelenmeleri çoğumuzun korkulu rüyasıdır. Ancak teknoloji bu soruna da çözüm sunuyor. Acıbadem Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Acıbadem Maslak Hastanesi Deri Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Emel Erkek deri lekelenmelerine karşı uygulanan en son yöntem olan "lazer tedavisi" hakkında bilgi verdi.Lazer normal deriye zarar vermeden tedaviyi sağlıyor
Leke tedavisinde yeni geliştirilmiş bir teknik olan lazerde, özel dalga boyunda ışınlar kullanılarak pigment içeren hücrelerin harap edilmesi, deriye renk veren melanin pigmentinin yıkılması veya derinin en üst tabakasının soyulması ile lekeler yok ediliyor.

Lazer sistemleriyle yapılan uygulamalarda etraftaki normal deriye zarar vermeden lekelerin tedavisi mümkün oluyor. Lazer hem yüzeysel, hem de derin lekelerin tedavisinde başarı ile kullanılıyor. Lazerle leke tedavisi en sık yüze yapılmakla birlikte boyun, el üstleri ve diğer vücut bölgelerine de uygulanabiliyor.

Lekelenme daha çok yüz, boyun ve el üstlerinde oluşuyor
Deri lekelenmeleri ilerleyen yaş ve güneş ışınlarının yanı sıra hormonal, genetik faktörler, ilaç ve kozmetik kullanımının yanı sıra metabolik hastalıklar sebebiyle de oluşabiliyor. Lekelenme doğumsal olabileceği gibi, sonradan da edinilebiliyor.


Derinin en üst tabakası veya deri altı tabaka ile ilişkili olabilen lekelenme, mekanizma olarak melanin pigmentinin artışına veya melanin-dışı pigment birikimine bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Daha çok koyu tenli kişilerde görülen deri lekelenmesi yüz, boyun V’si ve el üstleri gibi kronik olarak güneşe maruz kalan deri bölgelerinde belirgin oluyor.

Leke yüzeysel ya da yeni ise tedaviye yanıt şansı yüksek
Çoğu zaman kozmetik problemden ibaret olan deri lekelerinin bazıları kansere dönüşüm olasılığını barındırıyor. Güneş ışınlarının yalnızca lekelenme oluşumunda değil, varolan leke bölgelerinin kararmasında ve leke üzerinde kanser oluşumunda da önemli rolü bulunuyor. Leke tedavisinde en temel prensip güneşten korunmadır. Bu sağlandıktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri gözden geçirilebiliyor. Genel olarak lekelenme ne kadar yüzeyselse ve ne kadar yeni ise, tedaviye yanıtı o derece olumlu oluyor.


Estetik konusuyla ilgili diğer haberlerimizi okumak için tıklayın:

5 dakikada istediğiniz buruna kavuşun! Ameliyattan korkuyorsanız size bir haberimiz var: Dolgu maddeleriyle burnunuzu düzelttirebilirsiniz.

Doğal hacim artırıcı "Sculptra" tekniği Türkiye'de! Anti-aging dünyasında doğallığıyla farklılık yaratan uygulama...

Doğumdan sonra karın germe estetiği. Doğumdan sonra hayatınıza sarkık bir karınla devam etmek istemiyorsanız, karın germe ameliyatları ile yepyeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Cilde 3 boyutlu gençleştirme tedavisi. Cilde renk, yapı ve elastikiyet ayarı yapan 3 boyutlu gençleştirme tedavisi ile artık genç ve taptaze bir cilde kavuşmak hayal değil!

Fazla yağlardan kurtaran en yeni yöntem: Enjeksiyon Lipoliz. “Yağ heykeltıraşlığı” olarak adlandırılan bu yöntem ile yağlardan tamamen kurtulabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER