› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 21.01.2010

Allık kullanmanın püf noktaları

Allık, makyaj çantamızın vazgeçilmez bir parçası. Pudra.com kendinize en uygun allığı bulmanıza yardım ediyor...

Allığın rengi çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltabilirsiniz.

Allık kullanmanın püf noktaları


Kuru bir cilde sahipseniz krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmadığından lekelerin oluşmasına yol açar. Bunun yerine toz allık kullanın.


İşte profesyonellerin hileleri
Makyaj uzmanları, allığı nasıl kullanacaklarını çok iyi bilirler. Cilde tazelik kazandırmak, şekillendirmek veya ışığı yansıtan pigmentleri kullanarak çizgileri yumuşatmak için allığa başvururlar. Kullanacağınız allık ister pudra, ister krem veya sıvı şeklinde olsun, sürerken önce geniş bir alana hafifçe uygulayın. Arkasından ön plana çıkarmak istediğiniz kısımların bir kat daha üzerinden geçerek vurgulayın. Ön plana çıkaracağınız kısımlar, ayna karşısında gülümsediğinizde yüzünüzün en çıkıntılı duran bölgeleri olmalıdır. Bu bölgelerden başlayın ve allığı dışa doğru yayın.

Üçgen yüzlüyseniz allığı elmacık kemiklerinin en geniş yerinde kullanmalı ve saçın başladığı yöne doğru gölgelendirmelisiniz. Daha oval bir yüzünüz varsa allığı elmacık kemiklerinin altından yanlara doğru uyguladığınızda daha hoş bir görünüm elde edersiniz.


Allık fırçam nasıl olmalı?
Toz allıklar için orta kalınlıkta ve uzun saplı bir fırçayı tercih edin. Bu fırça hem elinize tam oturacak hem de pudrayı eşit miktarda dağıtacaktır. Genellikle allık kutusunun içindeki fırçalar küçüktür ve allığı iyi yayamazlar. Bu fırçalar daha çok makyajı tazelemek için idealdir. Eğer yeni bir allık fırçası almayı düşünüyorsanız tercihinizi kapaklı olanlardan yana yapın. Böylece işiniz bittikten sonra kapatıp çantanızda taşıyabilirsiniz.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER