selen serdaroglu
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Göz makyajı için 2019'un en iyi 10 far paleti

Geçtiğimiz yıldan metalik tonlara alıştık. Ardından bir renk cümbüşü bizi sardı ve göz makyajında sınırlar kalktı. İşte 2018-2019'un en iyi far paletleri!

İZLE: FAR NASIL SÜRÜLÜR?👇 
2017'de en çok öne çıkan makyaj trendlerinden biri metalik renklerin kullanımı olmuştu. 2018'de de bu iddialı trendin örneklerini pek çok yerde gördük. 2018'de özellikle göz makyajında renkler konusunda sınırlar kalktı. İşte biz de bu nedenle biz de öncelikle artık çok daha sık bir şekilde karşımıza çıkan, iştah kabartan renklerin kullanıldığı, sezonun en iyi far paletlerine yer vermek istedik.

2019'un en iyi 10 far paleti

Göz makyajında daha önce şov amaçlı olduğunu düşündüğümüz ve sadece podyumlarda rastladığımız renkler, modadaki sınırların kalkması ile günlük kullanımda da çok fazla karşımıza çıkar oldu. Gündüz ve gece makyajında artık bizi mutlu eden pek çok rengi bir arada kullanabiliyoruz. Biz de bu nedenle öncelikli olarak çok renkli göz farı paletleri olmak üzere 2018 yılında çıkan ve 2019 yılı boyunca makyaj çantalarımızdan kesinlikle çıkarmak istemeyeceğimiz, uzun seneler boyunca kullanabileceğimiz çok etkili far paletlerine yer verdik.

Seçtiğimiz paletlere sadece gece makyajı için değil, günlük ya da doğal makyaj severler için de seçenekler ekledik. İçerisinde mutlaka size uygun bir ürün bulacaksınız!

1. FENTY BEAUTY MORROCCAN SPICE FAR PALETİ / 360TL
 
Fenty Beauty Moroccan Spice Far Paleti 360TL


Tüm cilt tonlarına uyum sağlayan, gökkuşağı renklerinden esinlenilen, zengin pigmentli 16 renk tonu ve kusursuz bitişiyle Moroccan Spice Far Paleti, ihtiyacınız olan her rengi bir arada sunuyor. Taşıma kutusundan renklerin dizilişine kadar, ilk anda insanı kendine çeken bu far paleti, içeriğindeki mat, saten, sedefli, metalik ve ışıltılı dokularla, arzuladığınız görünüme sizi bir adım daha yakınlaştırıyor. Tek bir dokunuşla mükemmel kalıcılık sağlıyor. Kalıcılığıyla sizi kendine hayran bırakacak bu palet, Rihanna’nın en sevdiği tonların yanı sıra ilhamını Wild Thoughts isimli şarkısının klibinde kullandığı fardan alan “Evil Genie” adında, ışıltılı bir turkuaz renk de içeriyor.

2. FENTY BEAUTY GALAXY GÖZ FARI PALETİ / 360TL

Fenty Beauty Galaxy Göz Farı Paleti 360TL
Fenty Beauty'nin far paleti serilerinden bir diğeri ise Galaxy! Galaxy far paletinde ise adından da anlaşılacağı gibi metalik etkisini daha yoğun hissediyoruz ve Fenty Beauty bizi yine kalıcı renkleri ile daha ilk bakışta kendine aşık etmeyi başarıyor. Bu far paletinde hafif dokunuşlarla gündüz makyajında belli belirsiz denemeler yapabilir, gece gezmelerinde ise daha yoğun kullanım ile tüm gece dikkatleri gözlerinize çevirebilirsiniz. 

3. CHANEL 4 RENKLİ ÇOK ETKİLİ GÖZ FARI SERİSİ / 330TL

Chanel, klasikleri arasında bulunan LES 4 OMBRES MULTI-EFFECT QUADRA EYESHADOW serisine 3 yeni far daha ekledi. Yoğun pigmentli yapısı sayesinde dokunduğunuz anda size palette gördüğünüz rengi birebir sunan ve kalıcılığı sayesinde çok uzun süre boyunca makyaj çantalarınızda bombesini bile kaybetmeden kullanabileceğiniz far serisinin yeni çıkan 3 farklı seçeneği, paletlerinde sadece 4 adet renk olmasına rağmen gündüz ve gece makyajınız için son derece kullanışlı bir şekilde kombinlenmiş.

Chanel yeni dörtlü far paletleri
Chanel'in 4 renkli yeni far paleti serisindeki Splendeur et Audace, adı gibi görkemli; ışıltılı bakır, yeşil, mavi ve siyah renk seçenekleri sunuyor. Quiet Revolution ise Splendeur et audace'dan biraz daha az ışıltılı olsa da yine gece kullanımına da uygun bir pembe, petrol mavisi, saks mavisi ve kahverengi sunuyor. Clair-obscur paleti ise ışıltı içermiyor ve günlük kullanım için çok uygun pastel tonlara sahip.

Chanel paletlerindeki en güzel yan ise, sadece 4 renk olmasına rağmen tüm bir göz makyajı için yeterli olacak tüm tonları tek palette toplaması. Bu da etiket fiyatının hakkını vermesini sağlıyor.

Her 4'lü Chanel far paletinde,
  • Bir araya getirmek veya kontrast olarak uygulamak için iki orta ton yer alıyor.
  • Yoğunlaştırmak, şekillendirmek ve derinlik katmak için bir karanlık gölge bulunuyor.
  • Işık tonunu aydınlatmak ve gözlere geniş açık bir etki vermek için de bir açık ton mevcut. 
  • Aynı zamanda paletteki en koyu tonlar da kirpik diplerinde kalem etkisi yaratmayı sağlıyor. 

4. BOBBI BROWN THE MATTES EDITION EYE SHADOW & GEL LINER PALETTE / 420TL

Şimdi biraz da nude tonlara değinelim. Bobbi Brown'un sınırlı sayıda ürettiği ve içinde sadece far değil, aynı zamanda 3 farklı jel liner'ın olduğu bu palet ile mat bir baz üzerine mat bir dumanlı göz makyajı yapmak mümkün.

Bobbi Brown THE MATTES EDITION EYE SHADOW & GEL LINER PALETTE

Bobbi Brown'un bu paletinde 8 ayrı tonu yer alıyor. Paletin içinde yer alan 3 farklı jel liner'lar sayesinde gözlerinizi öne çıkarabiliyorsunuz, ayrı bir ürüne ihtiyacınız olmuyor. Bu anlamda Bobbi Brown da 420TL'lik etiket fiyatını hak ediyor. 

Eğer mat tonlarda başka paletleriniz varsa ve ışıltılı tonlar arıyorsanız, yine Bobbi Brown'da sınırlı sayıda yer alan 270TL'lik etiket fiyatı ile cepleri de daha rahat ettirecek THE LUXE EYE EDITION SHADOW & LONG-WEAR GEL EYELINER PALETTE'i düşünebilirsiniz. 
 
THE LUXE EYE EDITION SHADOW & LONG-WEAR GEL EYELINER PALETTE 270TL5. SEPHORA FELINE INSTINCT DARK EDITION 12 EYESHADOW PALETTE / 129TL
 
Sephora Feline Instinct Dark Edition 12 Eyeshadow Palette 129TL

Sephora'nın koyu tonların yer aldığı Dark paletiyle feminen bir görünüme kavuşurken, Gold paletinde yer alan ışıltı tonlarla da uyguladığınız makyajla gündüzden geceye kolaylıkla geçiş yapılabiliyorsunuz. Sephora Feline Instinct Dark Edition paletinin içinde yer alan çift uçlu fırça da renkleri cesurca karıştırmanıza yardımcı oluyor. Üstelik her bir palette 12 farklı renk seçeneği var!

6. L’OREAL PARIS MINI PALETTE / 52,99TL
 
L’Oréal Paris Mini Palette seçenekleri 5 farklı renk 52,99TL


Yumuşacık hissi, pürüzsüz ve ipeksi dokusuyla ön plana çıkan La Petite Palette, her birinde 5 ayrıcalıklı renk seçeneği olmak üzere 6 farklı paleti ile iz bırakan bir görünüm sunuyor. Stylist, Feminist, Fetishist, Maximalist, Nudist ve Optimist adları ile tam da bu adlara yakışır renklerin olduğu La Petite far paleti serisi, içeriğinde bulunan çarpıcı etki için güçlendirilmiş pigmentlerle yoğun renk etkisi sağlıyor. L’Oréal Paris Mini Palette daha rahat taşınabilir, makyaj çantalarına kolaylıkla taşınabilir boyutu sayesinde de gündüzden geceye geçenler için konforlu bir kullanım sunuyor. 

7. REVOLUTION RE-LOADED ICONIC VITALITY FAR PALETİ / 42,90TL
 
REVOLUTION Re-Loaded Far Paleti Iconic Vitality 42,90TL

Bakışlarda yaz sıcaklığı etkisi! Revolution Re-Loaded far paleti serisi, bakışlarda güçlü bir etki bırakan renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Mat ve parlak formuyla sunulan far paletleri; kırmızı, pembe, turuncu, yeşil gibi canlı; toprak tonları gibi doğal renkleri sevenlere alternatif sunuyor. Dayanıklı yapısı ile günün her saatinde taze bir görünüm sağlayan far paletleri, günün farklı konseptlerine ayak uydurmak isteyenleri bekliyor.

8. RİMMEL LONDON MAGNIFEYES EYE CONTOURING PALETTE COLOUR EDITION / 49,99TL
 
Rimmel London Magnifeyes Eye Contouring Palette Colour Edition 49,99TL

Rimmel London ile kışkırtıcı gece, parıltılı gündüz serisinde sunulan Magnif'eyes Eye Contouring Palette Nude Edition çok beğenilince, Rimmel London, aynı serinin Colour Edition'ını çıkardı. Tıpkı Nude serisindeki gibi 12 renkli hepsi bir arada bu palet; far, göz kalemi ve aydınlatıcıları birlikte sunuyor. Böylece çarpıcı göz makyajından hafif bir görünüme kadar istediğinizi yaratmanız mümkün oluyor. 

9. REVOLUTION MAKEUP REVOLUTION LONDON SOPHX FAR PALETİ / 99TL
 
Makeup Revolution Sophx Far Paleti 99TL

İçinde 24 adet ultra profesyonel göz farı rengi olan Revolution Sophx far paleti, sıcaktan soğuğa doğru birbirinden çok farklı renk tonları ile zıtlıklardan bir uyum yakalamanız için ilham verici bir paket. Aydınlatıcıdan itibaren göz makyajınızda ihtiyacınız olabilecek her renk tek bir palette toplanmış. Bu da size doğru fırçalarda sayısız kombinasyon yapma fırsatı sunuyor. Bu nedenle bizim için sezonun en dikkat çekici far paketlerinden biri, hem uygun fiyatı hem de renk seçenekleri ile Revolution Sophx oluyor. 

10. I HEART REVOLUTION MERMAID HEART FAR PALETİ / 72,90TL
 
I Heart Revolution Mermaids Heart Far Paleti
I Heart Revolution'ın Mermaids Heart Far Paleti, adından da anlaşılacağı gibi, renklerinde deniz kızlarından esinlenmiş. Bu sayede özellikle mavi düşkünü makyaj severlerin pek çok far paletinde bulamayacağı farklı mavi tonlarını bir araya toplamış. Aydınlatıcısından, kontür tonlarına kadar, 12 farklı renk seçeneği ile size farklı kombinler yaratma fırsatı sunan paletin 72,90TL'lik fiyatı da kalpleri tıpkı bir deniz kızı gibi hemen yumuşatıyor. 

BONUS: NARS POP RENKLER VE METALİK TONLARDA TEKLİ FARLAR | 150TL

Şimdiye kadar değindiğimiz pek çok far paletinde dayanılmaz tonlar ile gözünüz iyice döndüyse, tekli far paletlerine değinmek için doğru andayız demektir. Çoklu far paletleri çoğu zaman tüm ihtiyaçları karşılıyor ancak kimi zaman da biz bazı renklere daha fazla odaklanabiliyoruz. İşte bu nedenle pek çok marka en popüler tonlarına yer verdikleri tekli ve ikili far seçenekleri ile makyaj düşkünlerinin imdadına yetişiyor.

NARS'ın pop renkler serisindeki far seçenekleri şekerleme gibi. Makyajda çok sık farklılıktan yana değilseniz ancak özel günlerdeki klasik makyajınıza alternatif dokunuşlar peşindeyseniz, NARS'ın tekli far seçeneklerinden en beğendiğinizi kullanabilirsiniz.  

NARS Tekli Göz Farları Pop Renkler 150TL
NARS, pop renklerin yanı sıra metalik tonları da çalışmış. Tekli göz farları metalik tonlarda da 150TL.

NARS Metalik Işıltı 150TL

BONUS 2: NARS 2'Lİ FAR PALETLERİ

İki rengin arasında kaldım ya da far için bir baza ihtiyacım var, ayrı almak istemiyorum diyorsanız, ikili göz farları da ayrı bir seçenek. NARS'ın ikili far seçeneklerinin fiyatı 226TL.

NARS İkili Göz Farları 225TL


 
EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER