› 
 › 
25.07.2018

Makyaj Uzmanı Fezi Altun'dan 7 makyaj tüyosu

Max Factor make-up artisti Fezi Altun ruj, maskara, eyeliner, fondöten, far, kontur ve highlighter'da en iyi sonucun nasıl elde edileceğini anlattı.

Max Factor make-up artisti Fezi Altun ruj, maskara, eyeliner, fondöten, far, kontür ve highlighter kullanırken en iyi sonuçların nasıl elde edileceğini anlattı.

İşte Fezi Altun’dan hayatınızı değiştirecek 7 makyaj tüyosu

1- Ruj uygulaması: Ruj sürdükten sonra dudak çevresine kapatıcı uygularsanız dudaklar daha ön plana çıkar. Dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini istiyorsanız dudak ortasını her zaman parlak göstermelisiniz. Bunun için rujunuzla aynı renk lip gloss'u dudak ortasına sürüp hafifçe dağıtabilirsiniz.
 
honey-lacquer-regale-burgundy

2- Maskara uygulaması: Maskaranızı uygularken dikey bir şekilde kirpiklere sürmek yerine kirpik diplerinden başlayıp, zikzak haraketlerle uyguladığınızda tüm kirpiklerinize maskarayı sürebilirsiniz. Böylelikle daha hacimli ve gür bir görünüme sahip olursunuz.
 
Max Factor Eyeliner uygulaması


3- Eyeliner uygulaması: Eyeliner uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli konu eyeliner’ın kuyruğunu eşitlemektir. Kuyruğun bitim noktasını belirlemek için iki küçük nokta oluşturup, daha sonra o nokta üzerinden bir çizgi çekerseniz düz ve eşit kuyruklu bir eyeliner’ınız olur.

Mac factor fondöten4. Cildinize uygun fondöten rengini bulmanın yolu

Fondöten uygularken en önemli adım doğru rengi bulmaktır. Doğru rengi bulmak için fondöteni bilek içinize veya elinize uygularsanız hiçbir zaman eşit bir cilt tonu elde edemezsiniz. Doğru renk için fondöteni mutlaka çene veya yanaklarınızda denemeniz gerekir. En doğru sonucu almak için ise mutlaka sünger veya fondöten fırçası ile uygulamalısınız. Fırça ile uygulanan fondöten daha transparan bir sonuç verecek ve cildinize hiç fondöten sürmemişsiniz görünümü kazandıracaktır. Daha kapatıcı bir sonuç almak isteyenlerin ise sünger ile uygulama yapması doğru tercih olacaktır.

5- Far uygulaması: Far sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, far fırçasını sağa sola hareket ettirerek uygulamak yerine kirpik diplerinden başlayıp 90 derece yukarıya doğru sürmektir. Böylelikle hem kirpik diplerinden boşluk kalmayacak hem de farın gerçek rengini ortaya çıkacaktır. Göz kapağının tamamına bu şekilde far sürerseniz, hem diğer yöntemdeki gibi göz çevresine farın tozları dökülmeyecek ve bulaşmayacak hem de sürdüğünüz far gün boyu kalıcı olacaktır.
Max Factor Rose Nudes paleti

6- Kontür uygulaması: Kontür uygulaması yaparken en kolay sonucu almak için şakak, elmacık kemiği ve çene kemiği hattınıza “3” rakamı çizip fırça yardımı ile dağıtırsanız en doğru ve pratik uygulamayı gerçekleştirirsiniz. Saç çizgisi boyunca devam eden kontur uygulaması her zaman daha şekillendirilmiş bir yüz ortaya çıkarır.
 
Kontür paleti

7- Highlighter uygulaması: Highlighter uygularken ise kaş altınızdan elmacık kemiği üstüne “2” rakamı çizip dağıtırsanız makyajınız da kusursuz şekilde parlar.
 
Aydınlatıcı

Uygulamaları denemek için Max Factor'un koleksiyonuna göz atmak isterseniz galerimizde sizin için önerdiğimiz ürünlere göz atabilirsiniz...
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2