› 
 › 
pudra.com 18.06.2009

Mükemmel makyaj için en iyi allıklar

Yanaklarınızı ortaya çıkaran, yüzünüzü şekillendiren en iyi toz, krem ve köpük allıklar mercek altında!

Makyajımızın belki de rimelle birlikte en önemli durağıdır, allık... Elmacık kemiklerimizi belirginleştirir, yüzümüze ifade katar ve canlılık verir. Makyaj çantamızın en önemli 3 malzemesinden biri, ‘olmazsa olmaz’ dediğimiz bir cevherdir aslında.

Mükemmel makyaj için en iyi allıklar

Geleneksel toz yapıdaki allıkların yanı sıra son yıllarda bir de krem veya köpük kıvamında allıklarla tanıştık. Sizin için hangisinin daha uygun olduğuna elbette ancak deneyerek karar verebilirsiniz ama biz kimisi deneyim üzerine, kimisi de methini çok duyduğumuz, merak ettiğimiz ve almak için sabırsızlandığımız allıkların bir listesini çıkarttık…Nars Blush ve ‘The Multiple’
Çok akıllıca bir işbirliğinden bahsedeceğim. Nars’ın ‘Orgasm’ adı verilen kışkırtıcı allığı ‘en iyi allık’ listelerinin her zaman tepesinde bulunuyor. Biz de makyaj çantasının olmazsa olmazları yazımızda bu ürüne yer vermiştik. Hemen her cilt rengine giden, ışıltılı ve size canlılık katan bir allık olduğunu söyleyebiliriz. Ama Orgasm Blush’ı bir de ‘The Multiple’, çok yönlü ‘stick’ ürünüyle denemelisiniz. Özellikle de daha kalıcı ve etkili bir sonuç istiyorsanız… The Multiple Stick göz, yanak, dudak için, hatta vücuda parıltı katmak için kullanılabiliyor. Elmacık kemiklerinizin üstüne tek bir şerit çekin ve ürünü parmak uçlarınızla dağıtın ki pudramsı-kremsi yapı ısınınca daha iyi yayılsın. Ben ‘South Beach’ rengini kullanıyorum. İsmi de çok hoşuma gidiyor! Sonra da Orgasm blush’ı bir allık fırçası yardımıyla, yine aynı bölgenin üzerine uyguluyorum. Ve pırıltılı bronz-şeftali bir renk çıkıyor ortaya. Yaz için çok uygun! Aslında birçok yerde okuduğum bu yöntemi daha yeni denedim ve çok memnun kaldım. Daha kalıcı bir uygulama ve yüzünüzün ışığı yansıtmasını, parlamasını sağlıyor.

Nars Blush 58 TL.
The Multiple 82 TL.
Bobby Brown Illuminating Bronzing Powder / Işıltılı Bronzlaştırıcı Pudra
Bu yaz makyaj çantamızdan çıkarmak istemeyeceğimiz yepyeni bir Bobby Brown ürününden bahsedeceğiz. Aslında bronzlaştırıcı pudra etiketiyle satılıyor ama özellikle ‘Maui’ ve ‘Antigua’ isimli ürünlerin pembemsi renklerini yazın allık yerine kullanılabileceğinizi düşünüyoruz. Özellikle de yaz sıcağında hem pudra, hem allık, hem aydınlatıcı; üst üste kat kat makyaj yapmak istemiyorsanız bu ürün size göre. Yumuşacık sıkıştırılmış pudra içeriğinde mikro inciler içeriyor. Sürüldüğünde kesinlikle dalgalı bir görüntü oluşmuyor. Allık etkisi yaratmak istiyorsanız sürerken elmacık kemiklerinizin üst kısımlarını hedef alın. Altı renk var ve isimleri de şahane: Aruba, Bahamas, Maui, Barbados Tan, Antiqua, Bali Brown… Tatile gitmiş gibi oldunuz öyle değil mi?

Illuminating Bronzing Powder 72 TL.
Maybelline Dream Mousse Blush / Köpük Allık
Maybelline’in köpük kıvamındaki makyaj ürünlerine bayılıyorum. Çünkü genelde çok hafifler ve rahat sürülüyorlar. Kapatıcısını, fondötenini ve farını da denedikten sonra esas köpük allığına tav olduğuma karar verdim. Kadifemsi, pürüzsüz bir yapısı var ve sürünce cilt tarafından hemen benimseniyor; yani kolay yayılıyor ve yapay durmuyor. İçindeki minik parıltılar yüzünüzde hoş bir ışıltı, rahatsız etmeyen dozda bir parlaklık verecek. Hem fiyatı da çok uygun, geriye düşünecek fazla bir şey kalmıyor. Pembe tonları çok güzel; bendeki 'Mauve Magique'... Sağlıklı bir görünüm istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Dream Mousse Blush 19.99 TL.


Bourjois Pastel Joues / Bourjois Pastel Yanaklar
İşte allıklarıyla meşhur bir marka daha! Bourjois’nın rengarenk küçük yuvarlak allıkları çok şirin ve yanınızda taşımak için ideal boyuta sahip. Bu allıkların özellikle kokusu ve kıvamı çok methediliyor. Çok uzun süre kullanabiliyor olmanız ve yanaklarda bıraktığı ‘utanmış da kızarmış’ görüntüsü bu sevimli minik allıkları ekstra çekici kılıyor! Ayrıca minik fırçası da var… Bir taşla iki kuş!

Bourjois Pastel Joues 34 TL.
Max Factor Miracle Touch Creamy Blush / Sihirli Dokunuş Krem Allık
Pırıltılı, yaldızlı makyaj görünümünden hoşlanmayanlar için uygun bir ürünü önerimiz var. Hani yanağınıza bir çimdik atmış gibi doğal bir kızarıklık, pırıltısız canlılık katan bir ürün, Miracle Touch Creamy Blush. Özellikle Miracle Touch Foundation’ın cildi mükemmelleştiren etkisiyle çok başarılı sonuç verdiği söyleniyor. Gün boyunca da tazeliğini koruyormuş, işte esas önemli nokta bu!

Miracle Touch Creamy Blush 32,92 TL.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER