› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 21.07.2009

En güzel meyveli parfümler

Ağır parfümlere yazın ara veriyoruz… Şimdi daha hafif ve temiz kokulu, meyveli parfümler revaçta!

Yazın ağır kokulara pek rağbet edilmiyor. Havalar sıcak, haliyle ne sürsek sanki üzerimize yapışıyor, rahatsız oluyoruz. Bu yüzden meyveli ve hafif kokular günlük kullanım için ideal! Bu yaz özellikle portakal kokusu çok popüler oldu. Birçok marka, piyasadaki parfümlerinin portakal özlü yeni versiyonlarını çıkarttı. Diğer favori meyve ise greyfurt! Off, insanın canı çekiyor!

En güzel meyveli parfümler

Pudra.com, sizin için yazın en güzel beş meyveli parfümünü seçti. Yaza uygun diğer hafif kokulara göz atmak için Yaza Uygun Hafif Parfümler yazımızı mutlaka okuyun!

Prada Infusion de Fleur d’Oranger
Prada Infusion d’Iris parfümü, piyasaya çıktığında farklı kokusu ve eski zamanların kolonya şişelerini hatırlatan retro görünümüyle bizi hemencecik tavlamıştı. Öyle ki parfüm bittikten sonra şişesini atmaya kıyamayan çok insan tanıyorum… Infusion de Fleur d’Oranger biraz daha baskın, keskin karakterli bir parfüm. Şişe aynı, sadece kapağındaki deri degradeyle sarıdan turuncuya dönüyor. Yani şişe koleksiyonu yapanlara gün doğru. İçeriği ise oldukça detaylı: Açılışı canlı, ferah ve orijinal Infusion d’Iris’i anımsatıyor… Ama üst notalarında Absolute portakal çiçeği var, kokuya hükmediyor. Notalar portakal çiçeği esansı, hintsümbülü, yasemin…
100 ml. 179 TL.

DKNY Be Delicious Fresh Blossom
DKNY’ın neşeli elmalarını, Be Delicious serisini çok seviyoruz. Lezzetli mi lezzetli, iştah kabartan parfümleri her yaz vazgeçilmezimiz oluyor. Ben ilk çıkan, yeşil elmalı olanı beğenerek kullanıyorum. Yeni Be Delicious; Fresh Blossom, adı üstünde daha taze, meyvemsi ve çiçeksi… Parlak greyfurt, siyah frenk üzümü ve güneşin olgunlaştırdığı kayısı, parfümün kalbinde yer alan çiçek notaları, inciçiçeği, gül yaprakları ve yasemin ile bir araya geliyor. Parfümün tendeki kalıcılığını sağlayan ise daha ağır, ağaçsı ve yumuşak notalar.
50 ml. 123,50 TL.

Jo Malone Grapefruit Cologne
Parfüm piyasasında portakaldan sonra ikinci popüler meyve içeriği greyfurt… Kışkırtıcı, ağız sulandırıcı ve hafif ekşi gibi sanki! Ama yine de turunçgil ailesinin bir ferdi; yani canlı ve taze… Üst notalarında greyfurtun yanı sıra mandalina, orta notalarında biberiye, nane, yenibahar ve yasemin, alt notalarında ise vetiver, paçuli ve ağaç yosunu var. Baharat özlü bu turunçgil kokusuyla kendinizi gün boyu yenileyebilir, taze ve ferah tutabilirsiniz. 30 ml.’lik şişesi tam taşımalık, her yere götürebilirsiniz. Ayrıca zarif şişesi, şifonyerinizde çok şık duracaktır!
30 m. 110 YTL

Jil Sander Style Soft
Jil sander parfümlerini kullananlar bilir; moda devinin klasik, sofistike giyim anlayışı parfümlerine de yansımıştır. Hemen ayırt edilebilen, karakterli kokulardır çünkü hepsi de. Sun, yıllardır ihanet etmediğim yaz parfümüm mesela. Style Soft ise ‘yumuşak bir dokunuş’tan esinlenerek tasarlanmış. Orijinal Style parfümüne göre daha şeffaf, daha parlak bir etkiye sahip olmasıyla ayırt ediliyor. Style’ın baharatlı notaları meyve notalarıyla değiştirilmiş. Üst notalarında klasik frezya içeriği muhafaza edilerek orta notalarda mandalina ve kuş üzümü tercih edilmiş. Baz notları ise Vetiver, kremsi beyaz musk ve vanilya oluşturuyor. Yani bu çiçeksi ve meyveli asil harmonide şifre dip notalarda çözülüyor. Parfüm kalıcılığını ve karakterli yapısını orada buluyor…
75 ml. 171 TL.

Amor Amor Sunrise
Kırmızı şişesi, şehvetli yoğun kokusu ve kışkırtıcı ismiyle ‘Amor Amor’ En Seksi 10 Parfüm listemize zaten girmişti… Gerçekten özel ve karakterli bir parfüm olduğunu söyleyebiliriz. Yıllar sonra klasikler arasına girecek belki de. Sunrise versiyonu ise bize sanki ‘gün doğumu’nu getiriyor. Yeni bir gün ve taze umutlar taşıyan ferah, pozitif bir kimyası var. Üst notalarında ananas, greyfurt ve kırmızı meyvelerin şerbeti, kalp notalarında gül, Frangipani Çiçeği ve Portakal Çiçeği, dip notalarında ise Paçuli, Vetiver, Sedir ve Sandal Ağacı, Amber ve Misk bulunuyor. Tam bir kokteyl yani… Denemekte fayda var!
100 ml. 89 TL.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER