pudra.com 09.10.2009

Ekonomik alışveriş adresleri

Ekonomik kriz yüzünden ihtiyaçlarınızı daha fazla ertelemenize gerek kalmadı. Fazla bilinmeyen, ucuz alışveriş noktalarını sizin için araştırdık...

Alışveriş sorun değil ama malum ekonomik kriz diyorsanız, onun da bir çözümü var: Outletler, seri sonu ve hesaplı alışveriş yapabileceğiniz üretici mağazalar.

Ekonomik alışveriş adresleriBunlara örnek olarak, Mecidiyeköy’de keşfettiğim "Prime days". Çok hesaplı ve her bütçeye hitap eden, hem spor hem şık kıyafetlerin olduğu bir mağaza.

Fiyatları cebinizi yakmıyor, kıyafetlerse çok şık. Dilediğiniz tarzı yaratabileceğiniz türden bluzlar, etekler, taytlar, elbiseler, salaş hırkalar, ince uzun dar hırkalar, fularlar, şallar, küpeler ve kolyeler…


Ayakkabı ve çanta meselesini nasıl halledeceğim diyorsunuz değil mi? Çok basit, kriz döneminde kadınların artık hastalık olarak baktığı çanta ve ayakkabı kısmını da ekonomik olarak halledebiliriz. Dolgu topuklar, sivri topuklar, babetler ve kışın olmazsa olmazı çizmeler. Özellikle de iki kıştır vazgeçilmeyen yağmur botları… Sadece keşif için biraz zaman, biraz araştırma.


Ayakkabı ve çanta konusundaki son favorim: "Beverly Heells". Etiler’deki bu mağazadan içeri girdiğinizde çeşit çeşit ayakkabılar, çantalar sizi karşılıyor. Kalp atışlarınız yükseldi değil mi? Fiyatları 30 ile 200 TL arası değişiyor.
Kendin yap!
Daha da ekonomik çözümler arıyorsanız size uyguladığım bir yöntemi anlatayım: Giymediğiniz tişörtlerinizi, hırka, kazaklarınızı, kotlarınızı hatta ve hatta çizme ve botlarınızı bile yeniden giyilebilir hale getirebilirsiniz… Nasıl mı?

Şimdi dolabınıza bir göz atın ve giyinmediğiniz "bu çok eski" dediğiniz bir bluzunuzu alın, sonra takmadığınız bir kolyeyi bluzunuzun yaka kısmına dikin. Eminönü veya Nişantaşı’nda bolca bulunan tuhafiyelerde satılan parlak taşlar, boncuklar, danteller, düğmeler ve tüylerle giymediğiniz bluz ve hırkalarınızı giyilebilir hale getirebilirsiniz.

Başka bir öneri de dümdüz bir çizmenize taşlar yapıştırabilirsiniz. Tıpkı Burberry’nin yeni sezondaki taşlı yağmur botları gibi bir çizmeniz oldu işte…

Alın, dikin dolabınıza can verin. Paranız cebinizde, süsünüz üzerinizde…

En güzel günlerde giymeniz dileğiyle!

Ekonomik alışveriş adresleri:

Primedays
Ali Sami Yen Sokak, Orman Apt. No:3 Dükkan 1-2.
Mecidiyeköy / İstanbul
(212) 288 7179

Beverly Heels
Nispetiye Cad.Gürel Apt.No:40
Levent/İSTANBUL
(212) 324 4353

By Sally
Teşvikiye Cad. No:101/B
Şişli - İstanbul (Teşvikiye Camii karşısı)
(212) 258 9677

Olivium
Prof. Dr. Muammer Aksoy Cad. No: 1/1 Zeytinburnu / İstanbul.
(212) 546 9696

Deposite
Evren Mah.Gülbahar Cad.No:26/A
Güneşli İstanbul
(212) 671 6730

Shoetek
Nispetiye Cd. Bilgin Sk. Bahar Apt. 1/1
Etiler /İstanbul
(212) 281 2527

Snatch
Başağa Çeşme sok. Anabala Psj. (Atlas Psj. Arka Çıkışı)
Taksim / İstanbul
(212) 244 8031


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER