› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 24.09.2012

Kusursuz düğün nasıl yapılır?

Hayatınız boyunca hafızalarda kalacak, en güzel anılarınızdan olacak düğün davetiniz kusursuz olsun istersiniz. Sizi yansıtsın, sizinle anılsın ve unutulmasın, farklı olsun... Düğünlerdeki son trendler Pudra.com'da.

Dünyanın takip ettiği düğün trendleri, son zamanlarda davet organizasyon firmalarının artışıyla ülkemizde de takip edilir ve uygulanır oldu. Farklı kültürlerden detayların etkili biçimde kombin edildiği, kişisel zevk ve niteliklerin genele uyarlandığı, birbirinden özgün temaların yaratılıp kullanıldığı düğün davetlerini Confetti Davet Organizasyon’un sahibi Sema Anber’le konuştuk. Bir düğün hikayesi nasıl başlar, nasıl sürer, nasıl sonlanır. Tüm detaylarıyla Pudra.com'da.

Kusursuz düğün nasıl yapılır?

İlk görüşme çok önemli
Gelin ve damadın birlikte katılmasının tercih edildiği ilk görüşmede çifti tanımaya yönelik sıcak bir sohbet gerçekleştiriliyor. Anber, sonradan çok şey değişse de genel iskeletin bu görüşmede oluştuğunu söylüyor. Elbette organizasyon firmalarının tercihi, çiftin kafalarında bir fikirle gelmeleri ve bunu sayısız alternatifle, bilgi ve yönlendirmeyle geliştirmek. Örneğin salon düğünü ihtişamında kararlı, kır düğünü masumiyetinde ısrarcı ya da plaj düğünü isteğiyle farklı bir gelin işleri kolaylaştırıyor. Aklında herhangi bir fikir ya da tema olmayanlar içinse seçenekler detaylıca aktarılıyor, avantaj ve dezavantajlar sıralanıyor. Çift de bunlar ışığında doğru olan konsepti seçebiliyor.Konseptiniz Eyfel Kulesi bile olabilir!
Dileyenler için belirlenen temaya uygun, takım halinde ve farklı hatıralıklar yaratılabiliyor. Çiftin tanışma hikayelerinden detaylar barındıran, ortak zevklerini yansıtan özelliklerde davetiye tasarımları ya da nikah şekerleri hazırlanabiliyor. Örneğin Paris’te tanışan bir çift konsepti Eyfel Kulesi üzerine kurabiliyor ya da ilk buluşmada birbirinin falına bakan bir çift konuklara nikah şekeri yerine minik paketlerde Türk kahvesi vermeyi tercih edebiliyor. İlkinde organizasyonun temelleri atılan, temanın, mekanın belirlendiği, sunulabilecek seçeneklerin belirginleştiği ve daha önceki organizasyonlardan görsellerle sunumların yapıldığı keyifli görüşme, ikincisine dek hem çifti hem de Sema Hanım ve ekibini epey rahatlatıyor. Bu ilk görüşme çoğu zaman öylesine belirleyici oluyor ki ikincisinde komple masa düzeninin sergileneceği bir demo hazırlanmasına olanak sunuyor. Mutlu çift ikinci görüşmeye geldiklerinde, ilkinde belirledikleri objeleri ve düzeni birebir görme imkanı buluyorlar. Onayladıkları ya da değişiklik yapmak istedikleri noktaları saptıyor, son halini belirleyecek seçimlerini yapıyorlar.

Ayrıca davetlerin en önemli ayrıntılarından biri de müzik. Sema Anber bu noktada da önerebilecekleri, konsepte uygun düzenlemeler yapabilecek çözüm ortaklarına yönlendirme de yapabildiklerini belirtiyor. Stres altında ama bir o kadar da büyük bir mutlulukla organize ettiğiniz düğününüzde, birlikte çalıştığınız firmanın işlerinizi kolaylaştırması kadar güzeli yoktur heralde.

Mekan, dekorasyon teması, masa düzeni ve davete ilişkin tüm detaylarda son kararlar alındıktan sonra düğün günü gelip çatıyor ve davet firması bütün çalışanlarıyla mekanı teslim alıyor. Geceye hazırlanan mekan, çiftin rüyalarını gerçeğe dönüştürecek bir masal diyarına dönüşüveriyor. Çiftin salona ya da alana girişinde yapılacak atraksiyonlara bağlı olarak seremonideki hareket sıralaması gibi ayrıntılar davet boyunca yanlarında olan firma yetkilisince çifte aktarılıyor ve davet olanca güzelliğiyle başlıyor.Son düğün trendleri neler?
2011-2012 sezonunun son zamanlarını yaşadığımız şu günlerde, nasıl bir düğün sezonunu geride bıraktığımızdan bahsetmek gerekirse, Anber 2012 yazının masumiyet renkleriyle bezeli bir yıl olduğunu dile getiriyor. Pudra renginin ağırlıkta olduğu düğün davetlerinde beyaz, krem ve mor tonları da çokça tercih edildi. Kır düğünleri her zamanki gibi revaçtaydı fakat yaz aylarına damgasını Oktay Kaynarca’nın düğünüyle büyük beğeni toplayan plaj düğünleri vurdu. Farklı bir düğün yapmak isteyen yaz gelinleri, plaj düğünlerinin rahat şıklığından çok etkilendiler. Düğünler ister kırda, ister plajda, ister salonlarda olsun bu yıl masalarda en çok ‘su’ kullanıldı. Saflığı ve huzuru simgelemesi için cam objeler içinde dekoratif biçimde kullanılan su, konsepte bağlı olarak kimi zaman nazar boncuklarıyla, kimi zaman renkli olarak, kimi zaman içinde balıklarla ve etrafınd led aydınlatmalarda sergilendi. Masaların üzerinde birbirinden farklı dizaynlarda kullanılabilen şamdanlar, mevsime uygun renk ve canlılıkta çiçeklerle yoğun olarak süslendi ve etrafları led ışıklarla çevrilerek ışıl ışıl bir görüntüye kavuştu. Masaların etrafını çevreleyen sandalyeler, dekorasyonun geneline hakim olan renkte giydirmeler ya da canlandıracak renkte kurdelelerle şık bir görünüme kavuşturuldu.

Elbette gelin adaylarının çocukluktan beri hayali olan ‘prenses gibi bir gelin’ olma fikri, salon düğünlerini ve saray konseptini daima yaşatacak. Anber, salon düğünlerinde çifte sunulan alternatiflerin daha fazla olabildiğini, salonlarda rüzgardan ya da güneşten etkilenmeyecek oldukları için tüm objelerin kullanılabileceğini belirtiyor. Prenses gibi hissettiren saray düğünlerinin olmazsa olmazlarından biri renk seçimlerinde karşımıza çıkan dore ve lameler. Son derece şık olan bu renkler, doğru çiçekler ve dizaynla kullanıldığında etkileyici ve ihtişamlı görünüyor. Nikahın kıyılacağı alana balkabağı arabasıyla gelmek isteyen gelinler oldukça fazla. Ayrıca nikah ister açık havada ister salonda kıyılsın, bir kubbe gibi üzerinizi örten gazebolar çok şık bir görünüm sunuyor. Gazebolarda dilediğiniz kadar taş, tüy, işleme kullanabiliyor ya da nikah masanızda görkemli ya da sade bir seçim yapabiliyorsunuz. Davet firması yetkilileri bu noktada elbette sizi dinliyor ve öncelik olarak alıyorlar fakat ne kadarı fazla olur, ne kadarı genel konsepte aykırı durur bunu da söylemeden edemiyorlar.Anı defteri şart mı?
Son olarak Sema Anber en yeni ayrıntıları, gözde trendleri anlattı. Anı defterleri elbette trend olmaya devam ediyor fakat alışılageldi. Gelin ve damada o özel gecenin anısına güzel dileklerini iletmek isteyenlerse yazmak yerine özel olarak hazırlanan bir kamera kayıt köşesinde sesli ve görüntülü olarak mesajlarını bırakıp bir ömür boyu saklanacak anılara dönüşebiliyorlar. Melek kostümlü kemancıların konukları hoş melodilerle karşılaması da düğünlerin ilgi çeken hoşluklarından oldu.

Bonbon köşesi
Son zamanların en gözde detaylarından biri bonbon köşesi. Düğünlerde genel konsepte uygun olarak hazırlanan bir köşede birbirinden güzel şekerlemeler konukların ağızlarını tatlandırmak için sunuluyor. Masalarda mönü kartları kullanımı da son zamanlarda çok yaygınlaştı. Davetliler yemekte neyle karşılaşacaklarını masaya oturdukları an karşılarında duran şık kartlardan öğrenebiliyorlar. Ayrıca nikah şekeri yerine her masaya belli adetlerde ya da tercihe bağlı olarak davetli sayısınca bırakılan hatıralık eşyalar da düğünlerin yeni gözdeleri.

After Party'ler çok gözde
Kimi çiftler olanca sadelik içinde ‘evet’ demek isterken, kimi de ihtişamdan hoşlanıyor. Davetlilerin genel yapısı gözetilerek gerçekleştirilen düğün davetlerinin son bombası da after party. Aile büyüklerinin ve önemli davetlilerin ayrılmaya başladığı bir saatten sonra, çiftin arkadaşlarıyla birlikte müziği farklılaştırarak, maskeler ve farklı alkol servisleriyle geçtikleri parti modu, çokça tercih ediliyor. Ayaklardan topuklu ayakkabıların çıktığı daha çılgın bir eğlence anlayışına geçiliyor ve yaratıcılığın sınır tanımadığı hoşluklarla gece zirvede bırakılıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER