› 
 › 
23.10.2022

Balenciaga Kanye West ile bağlarını kopardı!

Balenciaga, son zamanlarda tartışmalı açıklamaların ardından rapçi Kanye West ile ilişkilerini sonlandırdı.

Paris merkezli moda evi Balenciaga, moda haber sitesi WWD'ye göre anti-Semitik olarak kınanan bir patlama da dahil olmak üzere son zamanlarda tartışmalı açıklamaların ardından rapçi Kanye West ile ilişkilerini sonlandırdı.

Balenciaga Kanye West ile bağlarını kopardı!

Balenciaga'nın ana şirketi Kering, WWD'ye verdiği demeçte sanatçıyla ilgili, "Balenciaga'nın artık Kanye West'n herhangi bir ilişkisi veya gelecekteki projeler için herhangi bir planı yok" dedi.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ?

Kanye West, bu ayın başlarında, Yeezy markası için Paris Moda Haftası'nda Black Lives Matter hareketine ırkçı bir tepki olarak kabul edilen tartışmalı sloganı "White Lives Matter" (Beyaz hayat önemlidir) ile sürpriz bir şekilde göründü.

45 yaşındaki sanatçı daha sonra sosyal medyada eski meslektaşlarına ve arkadaşlarına ve Kering'in patronu Bernard Arnault da dahil olmak üzere hareketi eleştiren önde gelen bir moda gazetecisine saldırdı.

West, Gap ile olan ortaklığını geçen ay çoktan bozmuştu ve her iki taraf da artık aynı yöne gitmediklerini söylüyordu. 

Adidas bu ayın başlarında Kanye ile olan kendi ilişkisini "incelemeye" koyduğunu duyurdu.

West, Balenciaga'nın geçen ay Paris'teki en son şovunda bir çamur çukurunda askeri tarzda bir kıyafetle manken olarak görünmüştü ve gösteriden görüntüleri, Perşembe günü Balenciaga web sitesinde artık görünmüyordu. 

Rapçi, Balenciaga'nın yaratıcı yönetmeni Demna ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahip ve bu yılın başlarında bir kravat serisi başlatmışlardı. 

BİPOLAR BOZUKLUĞUA SAHİP OLDUĞU KONUŞULUYOR

Yakın tarihli bir Netflix belgeseli "Jeen-Yuhs", West'in devam eden ruh sağlığı sorunlarını ortaya çıkardı. Ayrıca West'in Yahudi halkına yönelik son yorumları, Twitter ve Instagram'daki hesaplarının kısıtlanmasına yol açtı. 

West, geçtiğimiz haftanın başlarında muhafazakar sosyal medya platformu Parler'ı satın aldığını "Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız" açıklamasıyla duyurdu.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER