› 
 › 
Pudra.com 14.09.2012

İstanbul Fashion Week takvimi belli oldu

Moda tutkunlarının merakla beklediği IFW, bu sene 10-13 Ekim tarihleri arasında Karaköy Antrepo3’de gerçekleşecek. Türkiye’nin bu en büyük moda etkinliğine hangi tasarımcılar katılacak, neler olacak? IFW takvimi Pudra.com'da.

Bir moda haftası daha kapıda. Modaseverlerin büyük bir heyecanla beklediği İstanbul Fashion Week, 2009 yılından bu yana senede iki kez gerçekleşiyor ve Türk tasarımcılarını hem yerli hem uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.


Bu sene çok fazla yerli tasarımcının katılacağı moda haftasını biz kaçırmayacağız, sizi de bekleriz!
Peki, 10-13 Ekim'de gerçekleşecek moda haftasına kimler katılacak?
IFW'de koleksiyonunu sergileyecek tasarımcılar arasında Mehtap Elaidi, Dilek Hanif, Atıl Kutoğlu, Zeynep Tosun, Özgür Masur, Elif Cığızoğlu, Niyazi Erdoğan, Nejla Güvenç, Tuvana Büyükçınar, Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Gül Ağış, Hatice Gökçe, Erol Albayrak, Jale Hürdoğan, Deniz Kaprol, Şafak Tokur, Çiğdem Akın, Günseli Türkay, Zeynep Erdoğan ve Aslı Güler gibi moda dünyasının en başarılı isimleri yer alıyor.

Bu yıl IFW kapsamında ilk defa solo defilesini gerçekleştirecek olan Hakan Akkaya ve Nihan Buruk’a ilaveten 2’den 3’e çıkartılan karma defileler ile Türk modası büyümeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında ayrıca Arzu Kaprol, geçen sezonlarda olduğu gibi yine 4 genç tasarımcısının Studio Kaprol projesiyle Istanbul Fashion Week’de yer alıyor.

Karma defile kapsamında yer alacak Nihan Peker, Ayşe Deniz Yeğin, Tuba Benian ve Selim Baklacı gibi isimlerin yanı sıra onlarca başvuru arasından yetenekleriyle sıyrılarak ilk defa İstanbul moda sahnesine çıkacak olan Ayhan Yetgin, Nil Kandemir, Songül Cabacı, Emre Erdemoğlu ve Selma State heyecan uyandırıyor, Türkiye’nin gelecekteki modasına ışık tutuyor.

İstanbul Moda Akademisi de katılıyor
Türkiye’nin moda merkezlerinden biri olan İstanbul Moda Akademisi de; hem öğrencileri arasından seçilen tasarımların yer aldığı defilesi hem de düzenleyeceği workshop ile Istanbul Fashion Week’e renk katıyor.

İstanbul Fashion Week bu sezon rekor sayıda tasarımcının yanı sıra Türkiye’nin en büyük markalarından Damat, Triko Mısırlı, ADL & Cengiz Abazoğlu, AVVA ve İpek Tohumcu’ya da ev sahipliği yapıyor.

Antrepo 3
Meclisi Mebusan Caddesi, Tophane Karaköy


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER