› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 05.02.2010

Lee yeni sezona bomba gibi giriyor!

120 yıllık denim uzmanı Lee, coşkulu, çağdaş bir tarzla 2010 yazına merhaba diyor. Şaşıracaksınız!

Koleksiyonun ana teması Lee DNA’ları. Modern denim kesimleri, Lee’nin tarihte çığır açan özelliklerini taşıyor. Lee motifleri ile tasarlanan çarpıcı denimler, birlikte klasik beş cepli jeani oluşturuyor.


Lee 2010 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunu görmek için tıklayın.


İşçi kıyafetlerinden esinlenerek başlayan Lee 2010 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, daha sonra Western giyim ve dar, gündelik kalıplar ile devam ediyor. Hepsi Lee’nin tarihindeki önemli gelişmeleri anlatıyor.

Birinci tema; Lee’nin Batı Amerikan köklerinden etkileniyor ve “Lee Westerners” diye bilinen Western giyimini odak noktası kabul ediyor. Lee’nin ilham veren giysileri: 1931 yılında tanıtılan dar kesim Rider ceket (101j) ile piyasada en iyi kalıba sahip kovboy jeani olarak ünlenen dar kalıplı 101 rider jean.
Westerners serisindeki Rider Ceket, zengin DNA detaylarına sahip dar kesim jeanler ve kovboy gömlekleri ile kombine ediliyor.

Lee’nin 1950’lerinin zengin mirası ikinci temayı coşturuyor. James Dean’in" Rebel Without a Cause" filmi erkek giyimine ilham kaynağı oluyor. Kadın Koleksiyonu‘nun esin kaynağı ise Marilyn Monroe oluyor. O’nun 1950’lerden kalan East Coast günlük gardırobu efsanevi bir görünüm sağlıyor.

Lee klasik jeanlerin yanı sıra, çalışmak ve eğlenmek için denim olmayan kumaştan rahat kıyafetler de yaptı. Chino, jean pantolon ya da elbiseler için güzel bir alternatif oldu ve yeni bir çağ başladı. Eski Amerikan okul tarzı olan Chinolar, bu koleksiyonda klasik kalıpları veya modern rütuşları ile geri dönüyor.

Sezon, küçük ama sıcak yaz paketi Rockers ile sona eriyor. Burada da yıpranmış ve parçalanmış denim üzerinde ağarmış ve güneşten solmuş t-shirtler ve ekose, “greaser” gömlekler dikkat çekiyor.

Lee 2010 İlkbahar Yaz Koleksiyonu herşeyi ile Lee’yi yansıtıyor. Dayanıklı rahat jeanlerden gösterişli Western tarzına, günlük, rahat görünümlerden rock‘n roll enerjisine kadar geniş bu ikonik koleksiyon Lee’yi bütün parlaklığıyla gösteriyor.


Lee 2010 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunu görmek için tıklayın.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2