› 
 › 
07.10.2019

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 8-11 Ekim 2019

14. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başlıyor! 8-11 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşecek moda haftasına dair en detaylı program haberimizde.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 14. sezonu, 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM'de gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarını sergileyecekleri etkinlik Türkiye'den ve dünyadan sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda MBFWI takviminde 41 tasarımcı ve marka, toplamda 28 etkinlik gerçekleşecek.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 8-11 Ekim 2019

İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda MBFWI takviminde 41 tasarımcı ve marka, toplamda 28 etkinlikle koleksiyonlarını sergileyecekler. Bu isimlerin 12'si defile, 10'u ise studio & mini defile formatında koleksiyonlarını sunacaklar. Ayrıca her sezon olduğu gibi bu sezon da koleksiyonlarını Zorlu PSM alanı dışındaki mekanlarda farklı kurgularla sergilemeyi tercih eden 4 tasarımcı bulunuyor.

Bu sezonun sloganı: KONTRAST OL!
 
Kontrast ol

Mercedes-Benz, her sezon sunduğu moda görsel kampanyasının sloganını İlkbahar/Yaz 2020 sezonu için "Kontrast ol." olarak belirledi. Yalnızca moda tutkunlarını değil, herkesi kucaklayan kampanya bireyleri algıları değiştirmeye, güzelliğin standart kalıplarını kırmaya, farklılıkları ve aykırılıkları kucaklamaya davet ediyor.  

Kontrast ol mottosu çerçevesinde Mercedes-Benz, 9 Ekim Çarşamba günü saat 17:00'da "Mercedes-Benz ile kontrast ol." isimli bir panele ev sahipliği yapacak. MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde MiiN by Kadir Kılıç markasının kurusucu Kadir Kılıç ve influencer Elif Hazal Tan farklı olmak ve aykırılıkları sahiplenmek hakkında konuşacaklar. 
 
Kadir KılıçMercedes-Benz, bu yıl MiiN by Kadir Kılıç'ı sunuyor

Dünya çapında isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul'da da Mercedes-Benz, her sezon desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor.

MBFWI kapsamında bu sezon son yıllarda kendine özgü tasarım diliyle yalnızca Türkiye'de değil, uluslararası ölçekte katıldığı fuarlarda da büyük ses getiren genç ve başarılı tasarımcı Kadir Kılıç'ın markası MiiN by Kadir Kılıç'ın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu "Mercedes-Benz Presents MiiN by Kadir Kılıç" ismiyle sunacak.

Osmanlı geleneksel sanatlarından "kalem işi" ve "çini" desenlerine saygı duruşu niteliğinde hazırlanan koleksiyonda MiiN kadınının vazgeçilmez renkleri siyah ve beyaza bebek mavisi ve pembesi, lila ve mint renkleri eşlik edecek.

Çiğdem Akın & Barbie işbirliğiÇiğdem Akın'ın 50 parçalık Barbie koleksiyonu bu yıl MBFW İstanbul podyumunda

Barbie, 14. sezonunda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da podyumda olacak. Başarılı tasarımcı Çiğdem Akın ile yaptığı işbirliği kapsamında hazırlanan 50 parçalık Barbie koleksiyonu, ayakları yere basan, güçlü kadını yansıtan tasarımlarla 11 Ekim’de Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un kapanış defilesi olarak Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

MBFWI: 360 derecelik bir moda platformu

Her sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirilen, yerli ve yabancı satın alma sorumlularını, genç moda girişimcilerini, moda basını mensuplarını bir çatı altında buluşturan ve yeni işbirliklerine zemin hazırlayan The Core Istanbul, bu sezon 10-11 Ekim tarihleri arasında kapılarını açacak. Marka ve tasarımcıların katılımıyla zenginleşen The Core Istanbul, bu sezon "Meet the Talents" alanında genç ve yetenekli New Gen by IMA tasarımcılarının hazırladıkları, sınırlı sayıda tasarımı da sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

Zorlu PSM dışında gerçekleşecek defile ve etkinlikler...
 
Sudi etuz

Mehtap Elaidi 10 Ekim Perşembe günü The Seed’de; Gül Ağış, Lug Von Siga markasıyla 11 Ekim Cuma günü Venedik Sarayı’nda; Şansım Adalı, Sudi Etuz markasıyla 10 Ekim Perşembe günü İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’nda defile yapacak. Niyazi Erdoğan moda tasarımı kariyerindeki 10’uncu yılını "1 ADAM 10 YIL" retrospektif sergisiyle kutlayacak. Sergi, 8 Ekim Salı günü saat 18.00’de İstanbul Moda Akademisi'nde kapılarını açacak.
 
MBFWI kapsamında, Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan MBFWI alanında olacak

Mercedes-Benz Türk, İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda Zorlu PSM'de yer alan MBFWI alanında Mercedes-Benz'i genç kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen, kompakt sınıftaki ilk sedan modeli olan A-Serisi Sedan'ı sergileyecek. Sınıfının standartlarını yeniden belirleyen model, yapay zekâ kullanımının yanı sıra geniş iç mekânı ile de dikkat çekiyor. Kendinden emin, sportif ve modern tasarımıyla öne çıkan yeni A-Serisi Sedan, sportif karakterli bir kompakt sedan estetiğini yansıtıyor.

14. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Programı (8-11 Ekim 2019)
("Offsite" olarak geçen defileler Zorlu PSM alanında dışında gerçekleşecektir. Diğer tüm defileler, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde olacaktır.)

8 Ekim 2019 Salı
9 Ekim 2019 Çarşamba
 • 11:00 - 20:00 Mert Aslan Presents Welcoming Back To City, Raffles İstanbul Zorlu Center - Melissa Salonu (seçkin Türk markalarının Sonbahar/ Kış koleksiyon seçkileri)
 • 12:00 Mert Erkan, Studio, Mini Runway
 • 14:00 Pioneering Designers I: Futuristiklover-Mehmet Emiroğlu-Şebnur Günay, Runway
 • 16:30 Yelda Aslan, Studio, Mini Runway
 • 17:00 Panel: "Mercedes-Benz ile kontrast ol" | Moderatör: MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner | Konuşmacılar: Modacı Kadir Kılıç, Influencer Elif Hazal Tan
 • 17:30 New Gen by İMA (İstanbul Moda Akademisi), Runway
 • 18:30 Ceren Ocak, Studio, Mini Runway
 • 20:00 Y PLUS by Yakup Biçer

10 Ekim 2019 Perşembe
 • 11:00 - 20:00 Mert Aslan Presents Welcoming Back To City, Raffles İstanbul Zorlu Center - Melissa Salonu (seçkin Türk markalarının Sonbahar/ Kış koleksiyon seçkileri)
 • 12:00 Suti Etuz, Offsite (İstanbul Manifaturacılar Çarşısı-İMÇ)
 • 12:30 Murat Aytulum, Runway
 • 14:00 WRDB DB Berdan, Studio, Mini Runway
 • 15:00 Mehmet Korkmaz, Runway
 • 16:00 Mehtap Elaidi X Lenzing Ecovero, Offsite, (The Seed: Emirgan, Sakıp Sabancı Cad. No:42, Sarıyer)
 • 17:00 Mehtap Elaidi, Offsite - #JourneyME - 2020 İlkbahar Yaz (The Seed: Emirgan, Sakıp Sabancı Cad. No:42, Sarıyer)
 • 08:30 Hemington, Runway
 • 20:30 Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç, Runway

11 Ekim 2019 Cuma
 • 11:00 Kith&Kin, Studio, Mini Runway
 • 13:00 Pioneering Designers II: Emre Pakel-Seydullah Yılmaz, Studio, Mini Runway
 • 14:00 Lug Von Siga, Offsite (Venedik Sarayı: Boğazkesen Cad./Tomtom Kaptan Sok. No:7 Beyoğlu/İstanbul)
 • 15:30 Exquise, Runway
 • 17:00 Gökhan Yavaş, Studio, Mini Runway
 • 08:30 Join Us, Runway
 • 20:30 Barbie by Çiğdem Akın, Runway


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER