› 
 › 
04.09.2015

Modada tek bir kural vardır: Geri dönüşüm

Bir süredir geri dönüşüm kampanyaları ile örnek teşkil eden H&M, geri dönüştürülen pamuklardan on altı parçalık bir denim koleksiyonu oluşturdu.

Bu Eylül’de H&M, mağazalardaki Ürün Toplama Girişimi ile elde edilen geri dönüştürülmüş pamuktan on altı yeni denim modelini sunacak. Kadın, erkek ve çocuk için üretilen bu yeni parçalar, H&M’i döngüsünü tamamlayan moda amacına bir adım daha yaklaştırıyor.

h&m geri dönüşüm
 
Geri dönüştürülmüş pamuk ve organik pamuktan üretilen yeni denim parçalar, kadın için skinny ve ‘girlfriend’ denim pantolonlar, bir tulum, bir salopet, ayrıca bir de denim ceketten oluşuyor. Erkekler için fermuarlı bir denim ceket, dar paça iki denim pantolon ve denim kumaşla kaplanmış koşu pantolonu var. Çocuklar için de sevimli hayvan kulaklarına sahip fermuarlı kapüşonlular, diz kısımları işlenmiş streç pantolonlar, denim işli tişörtler gibi ürünler de bulunuyor.  
 
H&M’in geri dönüşüm çağrısı için özel olarak hazırladığı kısa filmde ise Iggy Pop gibi ilham verici kişilikler yer alıyor. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 
H&M istenmeyen kıyafetlerden elde ettiği kumaşları yeni giysilere dönüştürerek tekstilde döngüyü tamamlamak istiyor. Amaç moda endüstrisinin çevreye verdiği zararı en aza indirmek, tekstil atıklarını azaltmak ve kumaş üretiminde kullanılan doğal kaynakları korumak.

2013 yılından bu yana H&M müşterileri Ürün Toplama Girişimi sayesinde tüm H&M mağazalarına kullanmadıkları kıyafet ve tekstil ürünlerini getirebiliyorlar. Bu girişim ile birlikte şimdiye kadar dünya çapında 14,000 ton giysi toplandı.
 
Bugün H&M, toplanan giysilerden %20 oranında geri dönüştürülmüş pamuk elde edebiliyor ve giysi kalitesini düşürmeden bu oranı yükseltmek için yeni teknolojilere yatırım yapıyor. H&M 2014 yılına kıyasla ürünlerinde kullandığı %20 geri dönüştürülmüş kumaşı, %300 arttırmayı hedefliyor.

Yeni denim koleksiyonu tüm H&M mağazalarında satışa sunulacak.

‪#‎HMClosetheLoop


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER