› 
 › 
gazeteport.com 18.09.2009

Alev alev sonbahar 2009!

2009 Sonbahar kadın modasına göz atınca göze çarpan detayların alev figürleri olduğunu görüp yerimizden hopladık!

İtfaiyeyi çağırın, Roma yanıyor! Bilinmeyen bir nedenle ateş modaya sıçradı, hem de ne sıçramak... Podyumların üzerinde gezinen modellerin yakıcı güzelliği değil sebep! Tüm suç modacılarda! Kim dedi size, böylesine alev alev yanan bir sonbaharı getirin önümüze diye?

Alev desenlerinin yeraldığı elbiseleri, aksesuarları görmek için tıklayın...

Moda ateş aldı, etrafa sıçrayan alevlere basmamak elde değil. 2009 Sonbahar kadın modasına göz atınca göze çarpan detayların alev figürleri olduğunu görüp yerimizden hopladık!

Sivri topuklu gece ayakkabılarının kenarlarındaki alev kıvrımlarından en maskulen tarzda gezinen çeket etek takımlarına kadar geniş bir yelpazeye yayılan yangın, sonbaharın cayır cayır geçeceğine işaret ediyor.

Tşört elbiselerin omuzlarına konduğunu (bakınız Top Shop), dekoltelere nüfuz ettiğini de söylemekye gerek var mı? Miu Miu'nun sonbahar kreasyonunda yer alan yarım botlar üzerinde oldukça vahşi bir portre çizen alev desenler, kırmızıyla siyahın seksiliğini ortaya koyuyor. Hele bir de burun sivri, topuk ince oluca, sonbaharda femmme fatal ruhların kendini göstermesi an meselesi.

Aksesuarlar da bu modayı yakından takip eden tasarımcıların, özellikle kolye ve yüzüklere yakıştırdıkları ateş motiflerinden 'ateşli' bir atmosfer yaratacaklarına kesin gözüyle bakılabilir.

Modanın kalbinin attığı Roma podyumlarında yangın var a dostlar! Moda tutuştu tutuşacak, kadınlar fena yakacak! Sonbaharda da bizi çok sıcak günler bekliyor, YANDIK!

Nilüfer Türkoğlu
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2