› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 24.07.2013

Vücut tipine göre şort giyme kılavuzu

Vücut kusurları olduğu için şort giyemeyenlerden olmayın! Pudra.com şort giyme kılavuzuyla kusurları avantaja dönüştürmenize yardımcı oluyor! Bakalım kılavuzumuzda neler yer alıyor...

Bunaltıcı yaz sıcaklarında tiril tiril elbiselerden sonra kadınlar tarafından en çok tercih edilen kıyafetlerden biridir şortlar. Son birkaç sezondur mini eteklerden daha trend olduğunu gördüğümüz şortlar, hem gündüz hem de gece rahatça giyilebildiği için oldukça pratik.

Vücut tipine göre şort giyme kılavuzu

Peki şort giymenin incelikleri neler, kim hangi şort modellerini tercih etmeli biliyor musunuz? Modayı yakından takip edeceğim diye vücut tipinize hiç uygun olmayan bir şortla rezil olmak istemezsiniz herhalde?

"Vücut kusurlarım var, şort giyemiyorum!" diye de endişe etmeyin. Pudra.com şort giyme kılavuzu ile kusurları avantaja döndürmenize yardımcı oluyor! İşte vücut tipinize uygun şort giyme kılavuzu:

Geniş kalçalar: Kıvrımlı bir kalçanın seksi bir görünüm kazandırdığı su götürmez bir gerçek. Gelgelelim kalçalarınız orantısız bir genişlikteyse iş, vücudunuzun üst bölümü ile uyumlu görünmesini sağlamaya kalıyor. Bunu yaparken de koyu renkli şortlar tercih etmelisiniz.

Kalın üst bacak: Üst bacaklarınız kalınsa dikkat edeceğiniz ilk kural kısa şortlardan uzak durmanız! Dizinizin hemen üzerinde biten şortlarla üst bacaklarınızın kalınlığını dengeleyebilirsiniz. Küçük bir not: Dikey çizgili şort modelleri bacaklarınızın daha ince görünmesine yardımcı olur.


Kıvrımsız bir vücut: Vücut hatlarınız pek belirgin değil ve kıvrımlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, pileli şort modellerini tercih etmelisiniz. Böylelikle daha kıvrımlı bir görünüm elde etmeniz mümkün.Uzun boy: "Uzun boyluların dezavantajı mı olur?" diyebilirsiniz, gayet normal. Genel olarak düşününce yokmuş gibi gözükür; fakat uzun bacaklı kadınlar kısa boylu şortları tercih ederse, istemsiz olarak ilgiyi bacaklarına çekmiş olurlar. Baldırla diz arasında, normal boylarda bir şort bacak boyunuzu dengeleyecektir.

Kısa boy ya da kısa bacak boyu: Boyunuz kısaysa, yüksek bel kısa şortları tercih edebilirsiniz. Hem sizin hem de bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Diz altı şortları ise kesinlikle tercih etmemelisiniz. Sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir!

Şunu söylemeliyiz ki, vücut tipiniz ne olursa olsun, şort giyecekseniz bacaklarınız kesinlikle bakımlı olmalı. Bunun için duş sırasında bacaklarınıza peeling yapmanızı öneririz. Ayrıca sıcak yaz günlerinde şort giyerken daha serin tutacak kumaşları tercih etmeyi ihmal etmeyin!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER