24.09.2019

Düzenli aralıklarla tartılın, obeziteyi önleyin

Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsa Kaman, kilo artışını zamanında fark etmek için düzenli ve belirli aralıklarla tartılmak gerektiğini vurguladı.

İZLE: KİLO VERME DİYETİ👇 
Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsa Kaman, kişinin bedeniyle düzenli iletişim halinde olması için belirli aralıklar ile tartılması gerektiğini söylüyor. Bunun obeziteyle mücadelenin en önemli ayağı olduğunu vurguluyor.

Düzenli aralıklarla tartılın, obeziteyi önleyin

Obezite, ölümcül ama önlenebilir hastalıkların başında geliyor. Değişen beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı sonucunda gün geçtikçe yaygınlaşan obeziteyi önlemek içinse kilo farkındalığına sahip olmak büyük önem taşıyor.

Obeziteyi engellemenin en kolay yollarından birinin kiloyu kontrol altında tutabilmek olduğuna dikkat çeken Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsa Kaman, kilo artışını zamanında fark etmek için düzenli ve belirli aralıklarla tartılmak gerektiğini vurguluyor. Bireylerin genellikle tartıya çıkmadan kilo aldığını anlayamadığına değinen İsa Kaman, bunun sonucunda alınan kiloların vücuda yerleşerek kalıcı hale geldiğini belirtti.

Her evde bir tartı olmalı!

Kilo ölçümünün, kişinin bedeniyle iletişim kurması anlamına geldiğini vurgulayan Kaman, evlerde tartı bulunmasının da obeziteye karşı bir adım olabileceğine değindi.

Sık değil, düzenli tartılın!

Özellikle diyet sürecinde olan kişilerin sürekli olarak tartılma eğiliminde olduklarına da değinen Op. Dr. İsa Kaman, bu durumun zayıflama sürecini olumsuz etkileyebildiğine dikkat çekti. Çok sık tartılan kişilerin kilo veremediğine dair yanılgıya düşebileceğinin altını çizen Op. Dr. Kaman, bu durumun kişinin motivasyonunu azaltabileceğinin altını çizdi.

Tartılmak için doğru zaman: Haftada 1, sabah ve aç karnına

Genel olarak haftada bir, aynı gün tartılmayı tavsiye eden Op. Dr. İsa Kaman, sabah aç karnına tartılmasının en doğru sonucu vereceğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLERİMİZ:

Ketojenik diyet ve ketojenik beslenme hakkında her şey!
Temelleri yüksek yağ, düşük karbonhidrat ve ideal protein tüketimine dayanan ketojenik diyet hakkında merak edilen her şey Pudra.com’da!

Diyetlerde en çok yapılan 5 hata!
Kilo vermeye çalışanların en çok yaptığı 5 hata; kalori miktarını birden azaltmak, ara öğünleri atlamak ve karbonhidratları kısıtlamak! İşte haberimiz:

Kilo vermenin yolları
Pek çok diyet deniyor ancak bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamıyorsanız size farklı kilo verme yolları anlatacağız. Birini seçin: Diyet mi hayat tarzı mı?


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER