pudra.com 18.05.2009

Ofisinizde kilo verin

Taylan Kümeli çalışanlar için sağlıklı beslenme ve diyet tüyoları veriyor.

"Çok yoğunum, yemeğe vaktim yok" bahanesini bir kenara bırakın. Taylan Kümeli'nin pratik önerileri ile ofisinizde de sağlıklı bir diyet uygulayabilirsiniz.


Ofiste atıştırmak için
Kahvaltımızı etsek de, öğle yemeğimizi yemiş olsak da, rutin bir ofis gününde akşamüstü acıkmayanımız herhalde yoktur. Bu nedenle elimizin cips, kurabiye gibi ‘abur cubur’lara gitmesi yerine daha sağlıklı neler olabileceğini sizlere yazmak istedik.

Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ofis atıştırmalığı olarak meyveli yoğurt, şekeri ve beyaz unu azaltılmış veya kaldırılmış diyet bisküviler, meyve, diyet un ve kurutulmuş meyvelerle hazırlanmış kek gibi yiyecekleri dozunda tüketmemizi öneriyor. Özellikle sabah ile öğle arasında meyve, öğle ve akşam arasında ise iki ayrı ara öğün olarak kurutulmuş meyve ve kepek ekmeğinden yapılmış bir tost yememizi tavsiye ediyor.

Kahvaltı için vakit yaratamıyorsanız
Kahvaltıyı evde yapmak en sağlıklısıdır. Ama sabah uykusundan da taviz verilemiyorsa, sabah vakit kazanmak adına, bu kahvaltı menüsünü akşamdan hazır edebilirsiniz. Haliyle ikinci bir alternatif de iş yerinde kahvaltı etmektir. Kümeli, pratik bir kahvaltı için meyveli yoğurt, meyvenin yanına peynir, kepek ekmeğine sandviç, diyet bisküvi yanına peynir gibi alternatifler öneriyor.

Unutmayın, kahvaltı nerede ediyorsa edilsin atlanılmaması gereken bir öğündür. Doğru kilo vermek isteyen de, kilosunu korumak isteyen de kahvaltıyı hayatına sokmalıdır.

Öğle yemeğine ayıracak vaktiniz yoksa
Öğle yemeği sabah kahvaltısı ve akşam yemeği arasındaki dengeyi sağlar. Kimi insan kahvaltısını geç eder, kimisi ağır bir kahvaltı eder, kimisi de yoğun iş temposu yüzünden öğle yemeğini atlayabilir. Bu çok yanlıştır. Çünkü açlık kan şekerimizin ikinci düştüğü zaman dilimi 16:00-17:30 arasındadır. Ve unutmayın ki öğle yemeğini atlamak bir sonraki öğünde sahip olacağınız açlık hissini artıracaktır.

“Öğle yemeğine vaktiniz yoksa evde hazırlamış olduğunuz bir sandviçi; ofise yakın bir büfeden sipariş edebileceğimiz tavuklu, ton balıklı veya peynirli bir salatayı; içine meyve, yulaf doğrayarak hazırlanmış bir kase yoğurdu deneyebilirsiniz” diyor Taylan Kümeli.

Taylan Kümeli yoğun tempoda çalışanların sık yaptığı yeme yanlışlarını anlatıyor:

   


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER