Pudra.com 17.02.2012

Göz kapağı düşüklüğü hastalık habercisi olabilir

Genel kas hastalığından akciğer hastalığına kadar pek çok sorunun habercisi olabilen göz kapağı düşüklüğü, çocuklarda beynin görmeyi öğrenememesine yol açmanın yanı sıra göz tembelliğine de neden olabiliyor.

Göz kapağı düşüklüklerinin genel kas hastalığından akciğer hastalığına kadar pek çok sorunun habercisi olabileceği konusunda uyaran Dünyagöz Ataköy Hastanesi’nden Dr. Akın Banaz, bazı kişilerde kapak düşüklüğünün yanı sıra çift görme gibi sorunların da ortaya çıktığını belirterek şu bilgileri veriyor:

Göz kapağı düşüklüğü hastalık habercisi olabilir

“Kapak düşüklüğü vücuttaki genel bir kas hastalığının uyarıcısı da olabilir. Onun için kapak düşüklüğü olan kişilerde vücutta başka bir sorun olmadığından da emin olmak gerekir. Aslında çok ilginç bir şekilde, örneğin akciğer hastalığında bile kapak düşüklüğü olabilir. Çünkü göz kapağına giden sinirler oralardan da geçiyorlar.”

ÇOCUKLARDA KAPAK DÜŞÜKLÜĞÜ BEYNİ ETKİLİYOR
Özellikle çocuk yaşta kapak düşüklüğü çok daha önemli oluyor. Çünkü, kapak düşüklükleri görmeyi engellediği için çocuğun beyni görmeyi öğrenemeyebiliyor. Bununla beraber ciddi göz tembelliği oluşabiliyor çocukta.

Göz kapağı düşüklüklerini gerçek ve yalancı göz kapağı düşüklüğü olarak ikiye ayırabiliriz. Gerçek kapak düşüklüklerinde, göz kapağı bir bütün olarak aşağı doğru inip görmeyi engelliyor. Yalancı kapak düşüklüğünde ise göz kapağının üzerindeki cilt esneyerek kirpiklerin üzerine doğru sarkıyor, cilt görmeyi engelliyor. Kapak düşüklükleri kişinin görüntüsünü bozuyor, görmesini de engelliyor. Kapak düşüklüğünün hangi yaşta, kimde olduğu son derece önemli. Öncelikle hastada kapak düşüklüğünün yanı sıra başka bir hastalık olup olmadığından emin olmak gerekiyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER