@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 15.03.2013

Benzeri benzer ile tedavi etme yöntemi: Homeopati

Doğal yöntemler kullanan homeopati; fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal iyileşmede etkili, bütüncül bir tedavi biçimi. Homeopati hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Yanıtı Pudra.com’da.

Benzeri benzer ile tedavi etme yöntemi: Homeopati mutlu kadin 3
3/10

Homeopatinin klasik tıptan farkı nedir?


Homeopati hastalıkla değil, hasta ile ilgilenir. Homeopatik tedavi bütüncüldür. Hastanın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak dengede ve sağlıklı olmasını hedefler ve hastanın birçok sağlık sorununu (örneğin kişide aynı anda sedef, sırt ağrısı, unutkanlık ve fobi gibi birçok rahatsızlık birden olabilir) genellikle tek bir ilaçla tedavi edebilir. Diğer bir önemli fark, homeopatik ilaçların yan etkisinin olmamasıdır. Ayrıca kronik olarak tanımlanan birçok hastalığın tedavisi homeopati ile mümkündür.

Homeopati, “benzeri benzer ile tedavi etme” prensibine dayanır. Hastalık belirtileri aslında, hastalık ile savaşan vücutta meydana gelen değişikliklerdir. Klasik tıp bu belirtileri ortadan kaldırmaya çalışır; öksürüğü keser, ateşi düşürür, ağrıyı dindirir. Homeopati ise belirtileri olduğu gibi ele alır, vücudun savunma sistemine dair işaretler olarak görür, bastırmaya çalışmaz ve hastalığın başka bir düzlemde olduğunu savunur. Örneğin, yüksek tansiyon hastaları hayatları boyunca tansiyonlarını dengede tutacak ilaçlar kullansalar bile, genellikle kalp enfarktüsü, beyin kanaması gibi komplikasyonlar neticesinde hayatlarını yitirirler. Bu ve benzeri durumlar, belirtileri ortadan kaldırmanın hastalığı iyileştirmediğini, hatta başka düzlemlerde daha fazla komplikasyona yol açabildiğini gösterir.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2