pudra.com 17.01.2011

Görünmez diş telleri

Incognito Lingual Tedavi Yüksek teknolojiye sahip bir apareydir. Bu sistem braketlerin dişlerin ön yüzeyi yerine, arka yüzeyine yapıştırılması suretiyle onların tamamen görünmez olmasını sağlayan bir tekniktir. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu anlatıyor.

Ağız ve diş sağlığı konusunda her gün gelişen teknikler sayesinde diş yapınızdaki çapraşık dişlerin tedavisi mümkün oluyor. Özellikle çocukluk döneminden başlayan ve geç kalınmış diş bozukluklarında uygulanan ortodonti tedavileri ile diş kusurları sorun olmaktan çıkıyor.

Görünmez diş telleri
Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu özellikle estetik açıdan yetişkin ve genç hastalarda uygulanan “Incognito” ortodonti tedavisi hakkında bilgiler verdi.

Incognito Lingual Tedavi nedir?

Yetişkinlerde ve gençlerde çapraşık dişlerin ortodonti tedavi sürecinde kullanılır. Incognito günümüzde dünyada en yaygın şekilde kullanılan lingual tedavi sistemidir. Yüksek teknolojiye sahip bir apareydir.

Dişlerimizin arka yüzeylerinin fizyolojik yapısından kaynaklanan bir takım girinti çıkıntılardan dolayı hem klinikte indirekt uygulamayı hem de laboratuar aşamalarını gerektirir. Özellikle estetik görünüm açısından kaygı taşıyan tüm hastalarda kullanılabilir. Bu sistem braketlerin dişlerin ön yüzeyi yerine, arka yüzeyine yapıştırılması suretiyle onların tamamen görünmez olmasını sağlayan bir tekniktir.

Diş yüzeyinde görünmez olması sebebi ile temizlenmesi kolaydır

Hastanın daha rahat kullanması açısından tasarlanmıştır. Estetik olarak kaygı oluşturmadığı için hastalar için uygundur. Kullanılan hem teller hem de braketler her hastaya ayrı olarak hazırlandığı için bilgisayarlı dizayn teknikleri ile üretilirler.

Kullanımda ilk zamanlarda ne gibi sıkıntılar yaşanır?

İlk zamanlarda dile yakın bir bölgede yerleştirilmesi sebebiyle dil apreye alışıncaya kadar bazı sıkıntılar yaşanabilir. Konuşma zorlukları çekilebilir.
Dilde ilk zamanlar kızarıklar, ara ara ağrılar olabilir. Dillin apreye alışmasından sonra bu sorunlar ortadan kalkar.

Bu dönemde nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle sert gıdalar tüketilmeli ön dişlerle ısırma ve baskı oluşturabilecek çiğneme işlemleri uygulanmalıdır. Yumuşak gıdalar tüketilmelidir. Besinler küçük parçalara ayrılmalıdır. Ağız hijyeni iyi sağlanmalı diş fırçalama işleme sıkı sık tekrarlanmalıdır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER