11.10.2017

Su İçmenin 6 Zevkli Yolu

Yaşam kaynağımız olan suyu içmenin zevkli yolları Pudra.com'da.

su içmenin zevkli yolları
Gün içerisinde yeteri kadar su tüketiyor musunuz? Bazen unuttuğunuz bile oluyor değil mi? Yoğun çalışma temposu içinde zaman zaman su içmek ihmal ediliyor. Çay, kahve gibi içecekler daha fazla tüketilerek, suyun yerine geçtiği düşünülüyor ama yaşam kaynağımız olan suyun yerini hiçbir sıvı alamaz. Her şeyde olduğu gibi su içmeyi de zevkli hale getirmek sizin elinizde. 


Su içmeyi zevkli hale getirmek için neler yapmalısınız?

1)    Doğal tatlandırıcılarla deneyinaromalı su
Su içmeyi sevmiyorsanız aromatik otlarla, meyvelerle suyu tatlandırmayı deneyin. İçine: portakal dilimleri, mandalina parçaları, ananas parçaları, salatalık dilimleri, karpuz parçaları, dut, üzüm, limon parçaları gibi turunçgilleri katarak deneyebilirsiniz. 

Ot olarak ise: taze nane yaprakları, nane özü, fesleğen yaprakları, maydanoz, biberiye filizlerini kullanabilirsiniz.

2)    Uygulama kullanın
Gün içerisinde size su içmeyi hatırlatacak birçok telefon uygulaması mevcut. Onları telefonunuza yüklerseniz "yoğunluktan su içmeyi bile unutuyorum" dememiş olursunuz. 

3)    Kendinizi teşvik edin
Kendinize su içmek için güzel bardaklar ya da şık bir sürahi alın. Farklı yollar deneyin, renkli pipetlerle su için böylece hem eğlenmiş hem de kendinizi su içmeye teşvik etmiş olursunuz.

4) Motive edin
Suyun faydalarını düşünün. Sağlığınız için su içmeye ihtiyacınız olduğu gerçeğine kendinizi ikna edin. 

5)    Notlar asın
İş yerinizde ve evinizde nerede daha çok zaman geçiriyorsanız “su iç” yazılı notlar asın. Daha fazla su içmenizi hatırlatan bir yöntem olacaktır.

6)    Yanınızda su bulundurun
Çantanızda, arabanızda, taşımanın kolay olduğu her yerde yanınızda su bulundurursanız ihtiyacınız olduğu an kolayca içersiniz. Böylece daha fazla su içmiş olursunuz. Ayrıca elinizin altında su olmadığında yerine seçtiğiniz kahve, çay, kola ve diğer şekerli meşrubatlardan da uzak durmuş olursunuz. 

Konuyla ilgili diğer yazılarımız

Daha çok su içmek için...
Gün içerisinde su içmek aklınıza gelmiyor mu? O zaman bunu bir alışkanlık haline getirmeye ne dersiniz? Pudra.com su tüketimini alışkanlığa dönüştürmenin yollarını açıklıyor!

Su içmenin faydaları
Su içmek neden bu kadar önemli? Suyun faydaları neler? Su tüketimimizi nasıl artırabiliriz? Yanıtları Pudra.com'da...

Su içmeyi unutma!
'Bugün yine su içmedim' diyorsanız, düzenli su içmeye başlama zamanı geldi demektir.


POPÜLER GALERİLER
ipekyol 18 19 sonbahar kis koleksiyonu 5
pronovias kokteyl koleksiyonu 2019 12
EN YENİLER