burcu aydin
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

30 dakikada yağ yaktıran egzersiz: Cardiolates

Kardiyo egzersizlerinin yağ yakıcı özelliği ile pilatesin duruş düzeltici etkisini biraraya getiren Cardiolates hakkında bilinmesi gerekenleri Dt. Burcu Aydın Pudra.com okuyucularına açıklıyor.

Tüm kadınlar hepimiz kardiyo egzersizlerinin; kalp sağlığımız, kas kitlemiz ve kilomuzu korumada etkili olduğunu biliyoruz. Ama çoğunuzun "Kardiyo egzersizlerinden nefret ediyorum" dediğini duyar gibiyim. Uzun yıllar bu tipte egzersizleri sevmekle nefret etmek arasında gelip giden süreçlerden geçtiğim için hissettiklerinizi gayet iyi anlıyorum.

30 dakikada yağ yaktıran egzersiz: Cardiolates

Senelik fitness salonu üyelikleri yaptırdınız, kışın büyük bir şevkle spora başladınız, ancak son aylarda hiç uğramadınız bile. Bahar geldi, kalın giysilerden kurtuluyoruz ve kışın depoladığınız yağlar gözünüze batmaya başladı. Hızlı, sağlıklı, kolay ve etkili çözüm arayışı içindesiniz. O zaman sizi CARDİOLATES’le tanışmaya davet ediyorum.

Amerikan Kalp Sağlığı Derneği, 15-65 yaş arasında herkese, haftanın 5 günü 30’ar dakika orta seviyede kardiyo egzersizi yapmasını öneriyor.

Pilates, karın kasları belirgin olmakla birlikte tüm vücut kaslarını kuvvetlendiren ve aynı zamanda bu kasları uzatan harika bir egzersiz tekniği. Ancak bir kusuru var: Kardiyo egzersiz özelliği bulunmuyor.

İşte, pilates ve kardiyo egzersizlerinin bir araya geldiği tek egzersiz olan Cardiolates’te amaç, kardiyo egzersizlerinin yağ yakıcı özelliği ile pilatesin duruş düzeltici etkisini biraraya getirmek.

İhtiyacınız olan tek şey, bir trambolin ve hafta içi her gün ayıracağınız 30 dakika vaktiniz. Trambolin, koşu ve diğer kardiyo egzersizlerinin eklemler üzerinde yarattığı stresi yaratmaz. Vücut yerçekimine karşı hareket ettiği için lenfatik dolaşımı da artırır (Selülit şikayeti olanlar için). Hücre düzeyinde etkili bir egzersizdir. 30 dakikada yaklaşık 300 kalori harcanır (Klasik kardiyoların 1 saatinde 300 kalori harcanır). En önemlisi EĞLENCELİdir.

Not: Çalışan kadınlara öğle aralarını değerlendirmelerini öneriyorum.

Dt. Burcu Aydın
Pilates Master Eğitmeni
Bütüncül Beslenme Uzmanı

Dcakademi.com


 
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER