pudra.com 25.05.2009

Bacakları sıkılaştıralım!

Yaz geldi, bacaklar fora! İşte sıkı bacaklar için neler yapılmalı, neler yapılmamalı? Uygulamalı egzersiz videosu ile…

Yaz geldi geliyor. Şortlar, mini etekler ortaya çıkıyor; mayo, bikiniler sırada bekliyor. Böylece kışın pantolonların altına saklanmış olan bacaklarımız artık tamamen ortada! Biz de sizler için kusursuz bacaklara sahip olmanın sırlarını araştırdık. Ne yemeli, ne içmeli, ne yapmalı, ne yapmamalı? Ama en önemlisi hangi egzersizleri yapmalı?

Bacakları sıkılaştıralım!

İlk olarak bacaklar için en ideal sporlardan bahsedelim. Hazır havalar da sıcakken bu üç alternatifi mutlaka değerlendirmelisiniz: yürüyüş, bisiklet, paten… Kan dolaşımını da hızlandıran bu sporlar bacak kasları için ideal! Ayrıca dans ve yüzme de sıkı bacaklara sahip olmanızı sağlayan spor dallarından.

Peki kusursuz bacaklara sahip olmak için ne kadar süreyle spor yapmak gereklidir? Bunun cevabı ise günde en az 30 dakika yürüyüş ve haftada toplamı 3 saat sürecek egzersiz…

Beslenme konusunda ise antioksidan etkili E vitamini, vücutta tuz birikimini önleyen potasyum ve kolajen üretimine yarayan C vitamini ağırlıklı beslenmek bacakların sağlığı açısından etkili olacaktır.

Ekstra yapılması gereken ise her zaman ayaklarınızı yüksekte tutmanız olacaktır. Ofiste veya yolculukta iki saatlik aralarla ayağınızın altına bir tabure koyarak yükselti sağlayın. Uyurken ise ayaklarınızın altına ufak yastıklar koyun ve kalp hizanızdan 12-15 cm yukarıda olmasını sağlayın.

Ekstra ‘yapılmaması’ gerekenler ise bacaklarınızı çok sıkacak pantolonlar ve aşırı yüksek topuklular giymemek, iki saatten fazla oturur pozisyonda olmamak, çok sıcak banyo yapmayıp, sauna ve hamamdan sakınmak.

Spor Eğitmeni Alper Taşçı bacakları sıkılaştırmak için yapılması gereken egzersizleri uygulamalı olarak gösteriyor.

   


Tüm bunları uygulayıp bacaklarınızı yaza hazırladıktan sonra bu yazın şort ve bikini modellerine sitemizden bakıp, seçimlerinizi yapabilirsiniz...

Bu yazın şort modelleri
Bu yazın bikini modelleri


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER