Uzmantv 27.06.2013

Bisiklete binerek nasıl zayıflayabilirsiniz?

Yarım saat bisiklet sürerek ortalama 235 kalori yakabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen bisikletinizi saklandığı yerden çıkarmanın ya da yenisini satın almanın zamanı!

Kilo vermek istiyorsanız neden bisikletinizi saklandığı yerden çıkarıp biraz pedal çevirmiyorsunuz?

Bisiklete binerek nasıl zayıflayabilirsiniz?

Bisiklete binmek hızlı bir şekilde kalori harcattığı için kilo vermek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Makul bir hızla (20-23 km) sürüş yaptığınızda yarım saatte ortalama 235 kalori yakarsınız.

1. Her gün belli bir saatinizi bisiklet binmeye ayırın.

2. İşe ya da okula bisikletle gidip gelebilirsiniz. Eğer hafta boyunca bisiklete binip yediklerinize de dikkat ederseniz haftada yarım kilo vermeniz işten bile değil.

3. Bir başka seçenek de ailenizle ya da birkaç arkadaşınızla haftada birkaç gün bisiklet turları yapmaktır. Bu turları birkaç saate çıkarabilir ve sağlıklı besinler tercih ederseniz haftada yarım kilo kadar verebilirsiniz.

4. Arkadaşlarınızı ziyarete ya da bakkal, market, banka gibi angarya yerlere giderken bisiklet kullanmaya çalışın.

Bu aktiviteler bol kalori yakmanızı ve kilo kaybetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca size, kilo vermenin bile eğlenceli olabileceğini öğretecektir.

Metabolizmanızı yavaşlatmayın

Kilo verirken haftada ortalama yarım kilo vermek idealdir. Aç kalma diyetleriyle uzun soluklu başarıya ulaşmak hemen hemen imkansızdır.

Eğer haftada yarım kilodan fazla verirseniz, kendinizi aç bırakıyorsunuz demektir ve vücudunuz buna hemen tepki verecektir. Metabolizmanızı yavaşlatarak kalorileri idareli kullanmaya başlayacaktır. Dolayısıyla kas kayıpları yaşanacaktır.

Kilo vermenin en iyi yolu, düzenli olarak egzersiz yapmak ve sağlıklı besinler seçmekten geçer.

Besin – kas ilişkisi

Şunu unutmayın, yemekler vücudunuzun yakıtlarıdır. Bedeninizi en üst düzeyde kullanmak için tüm gıdaların en az işlenmişini seçmeniz gerekir. Tam tahıllar, meyve ve sebzeler, yağsız et ve süt ürünleri bunların arasındadır.

Meyveler, sebzeler ve tahıllar günlük aktiviteleriniz için size ihtiyacınız olan karbonhidratı sağlarken, yağsız et ve düşük yağlı süt ürünleri de hem kilo vermenizi kolaylaştıracak hem de kas gelişiminiz için protein sağlayacaktır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER