pudra.com 03.08.2009

Masa başı egzersizleri

Sürekli olarak bilgisayar başında, hareketsiz bir şekilde çalışıyorsanız boyun, sırt ve bel ağrıları için egzersizler…

Tüm gün masa başında hareketsiz bir şekilde iş yapmak hem formumuz, hem de sağlığımız açısından oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle masamızın, sandalyemizin ve bilgisayarımızın konumuna dikkat etmeli; düzenli olarak masa başı egzersizleri yapmalıyız.

Masa başı egzersizleri

Ofiste oturma pozisyonumuz için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birincisi sandalyenin bel desteğine sahip olması… Eğer bu şekilde bir destek yoksa, belinize bir yastık koyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da el bileği ve dirsek pozisyonunun 90 derecelik bir açı oluşturmasıdır. Aynı zamanda bilgisayarınızın göz hizanızda olması ve boynunuzun direkt olarak karşıya dik bir şekilde bakıyor olması gerekir.

Peki masa başı oturuşumuza bu şekilde dikkat etmediğimizde neler olur? Bacaklarda varisten tutun, sırtta kamburluk, yürüyüşte ve duruşta bozukluklar, el – kol ve omuzlarda sinir sıkışmasına kadar birçok şikayet doğabilir. Sürekli aynı pozisyonda klavye kullanmak ve sürekli tekrarlanan Mouse hareketleri de gerilim yaralanmalarına neden olur.

İşte bu tip şikayetlere sahip olmamak ve sağlıklı bir forma sahip olmak için masanızın başında yapabilecekleriniz.

Spor Uzmanı Ayfer Babagür Sağlam boynumuz için yapabileceğimiz statik ve germe hareketleri uygulamalı olarak anlatıyor.

   


Spor Uzmanı Ayfer Babagür Sağlam sırtımız için kucaklama hareketleri ve sırt arkamız için yapabileceğimiz egzersizleri uygulamalı olarak anlatıyor.

   


Spor Uzmanı Ayfer Babagür Sağlam bel kaslarımızı kuvvetlendirmek için masa başında yapabileceğimiz egzersizleri uygulamalı olarak anlatıyor.

   


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER