@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 04.07.2013

El çantalarındaki görünmeyen tehlike

O çok severek kullandığınız çantanızın tuvaletlerden bile daha fazla bakteri içerebileceğini biliyor muydunuz? Çantalardaki bakteri gerçeğiyle ilgili merak ettikleriniz Pudra.com’da.

Tuvaletlerin bakterilerle dolu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Elinizdeki çantanın da en az o tuvaletler kadar bakteri taşıyabileceğini söylesek?

El çantalarındaki görünmeyen tehlike

İngiltere’de el çantalarının taşıdığı bakterilerle ilgili bir araştırma yapıldı. Çıkan sonuca göre, her beş çantadan biri, ortalama bir tuvaletten daha fazla bakteri taşıyor.

Uzmanlar, el çantaları ellerimizle sürekli irtibat halinde olduğundan, çanta üzerinden farklı mikropların geçme riskinin, özellikle nadiren temizlenen çantalarda oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.

Yoksa en beğendiğiniz çantalar deri olanlar mı? Üzgünüz ama araştırmacılara göre bakteri düzeyi en yüksek olanlar deriden yapılmış el çantaları…

Çantaların iç yüzeyleri de bakterilerin üremesi için uygun ortamlar. Çalışmanın sonucuna göre el kremi tüpü, kadınların çantalarında bulundurduğu en kirli malzeme.

Mikroplardan kaçınmak için uzmanlar, biz kadınlara çantalarımızı düzenli olarak temizlemeyi öneriyor. Bunu, antibakteriyel mendil gibi ürünlerle yapmamızı tavsiye ediyor. Ayrıca biz kadınlar için çantamızı kullandıktan sonra ellerimizi yıkamamız ya da dezenfektan jellerle temizlememiz önerisinde de bulunuyor.

Bir kere mikroplar çantaya yerleşmişse kolayca ellere ve ellerden her tür yüzeye bulaşıyor. Ellerimizi düzenli olarak dezenfekte ederek, bakterilerin ilk ulaştığı yerdeki mevcudiyetini engellemiş oluyoruz. Çantayı temizlemek de bulaşmayı önlemede en etkili yöntem.

İyisi mi bir dahaki sefere tuvaleti temizlerken, aklınıza çantanız da gelsin ve onu da temizlemeyi ihmal etmeyin.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER