› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 25.10.2013

Dekorasyonda 10 doğru ve 10 yanlış

Doğru bir dekorasyon uygulaması için nelere dikkat etmek gerekir? Dekorasyonla ilgili en önemli 10 doğru ve 10 yanlışı Feng Shui Akademisi'nden İç Mimar Meral Akçay Pudra.com'da anlatıyor.

Dekorasyonda 10 doğru ve 10 yanlış dekorasyon ayna 2
2/19

1- Aynalar


Dekorasyonda ayna çok önemli bir ayrıntı. Doğru kullanıldığı takdirde mekanlara estetik, ışık ve zenginlik verir. Küçük mekanları büyütmek, canlılığın eksik olduğu bölgelere ışıltı katmak, karanlık alanlarımızı daha geniş ve ferahlık hissiyle donatmak ve mekanlarımızın odak noktalarını oluşturmak için aynayı doğru kullandığımızda, her zaman doğru ve başarılı sonuçlar verir.

Dekorasyonda ayna kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, mekandaki eşyalar ve ayna arasındaki orantıdır.
Var olan eşyalarımızın formları ve ölçüleri doğrultusunda kullanılmayan aynalar istenilen etkiyi asla yaratmaz. Yansıttığı alanlar ise bir başka kaçınılması gereken ayrıntıdır. Eğer aynanız kolon, kiriş, boş bir duvar yansıtıyorsa bu yanlış bir kullanım şeklidir. Aynaları her zaman amacına uygun şekilde kullanılırsak yansıttığı şeyler kadar, yaşam alanlarımıza da etkili estetik yansımalar sağlar.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2