› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 16.08.2013

Evinize huzur ve bereket getirecek 5 sembol

Evinize ve iş yerinize bereketi ve huzuru çağırmak için her yerden edinebileceğiniz dekoratif sembollere yer açın. Şans getirecek 5 sembol Pudra.com'da.

Evinize veya iş yerinize bereketi ve huzuru çağırmak için hem dekoratif hem de farklı dekoratif sembollere yer açın. Yuvanıza şans getirecek 5 sembol Pudra.com'da. 

Evinize huzur ve bereket getirecek 5 sembol

1) Jin Chan: Bereket Kurbağası


Feng Shui felsefesinin önde gelen sembollerinden Jin Chan’in bulunduğu yere para ve bereket getirdiği düşünülüyor.

Bir Çin mitine göre Jin Chan’in karısı 8 Ölümsüz’den biridir. Efsaneye göre karısının ölümsüzlüğünü kıskanan Jin Chan, ölümsüzlüğü ondan çalmaya çalışır. Karısı Jin Chan’i cezalandırmak için onu bir kara kurbağasına çevirir. Bir başka efsaneye göreyse kurbağa insanları yiyen kötü bir canavardır. 8 Ölümsüz tarafından cezalandırılır. Kurbağa ihtiyacı olan insanların evlerine para tükürerek günahlarından arınmaya çalışacaktır.

Bereket kurbağasını kapıya yakın, fakat evin içine bakacak şekilde yerleştirin. Ailecek ortak kullanılan alanlarda kullanın.
 

2) Maneki-Neko: Çağıran Kedi


Doğu felsefesinin en güçlü temsilcilerinden Japonların inanışına göre, Maneki-Neko bulunduğu yere hem şans getirir hem de kötülüklerden korur.

Bir Japon mithine göre 17. yüzyılın ortalarında Tokyo yakınlarındaki Gotoku-Ji tapınağı oldukça bakımsız ve fakir durumdaydı. Tapınakta son kalan keşiş kedisiyle zor bir hayat sürüyordu. Bir gün tapınağın yakınındaki ağacın gölgesinde dinlenmek için samuraylar gelir. Kedi eliyle onları çağırır ve samuraylar tapınağa girer. Ardından büyük bir fırtına başlar. Az önce samurayların oturduğu ağaca şimşek çarpar. Böylelikle kedi onların hayatını kurtarmış olur.

Samuraylar fırtınanın dinmesiyle tapınaktan ayrılır. Sonrasında hayatlarını kurtaran keşiş ve kedisine bereketli topraklar bağışlarlar.

Maneki-Neko beyazsa mutluluğu, sarıysa parayı ve siyahsa sağlığı sembolize eder. Kedi eğer sol patisini kaldırıyorsa ofisinize bereket gelecektir, sağ patisini kaldırıyorsa eve huzur getirecektir.
 

3) 5 Element Pagoda


Metal, su, tahta, ateş ve toprağı sembolize eden Pagoda, Feng Shui felsefesinin en temel objelerinden biri.

Bir yılan yılı olan 2013’te yaşam alanınızı tartışmalardan korumak için 5 Element Pagoda'yı kullanabilirsiniz. Pagoda, eksilen enerjilerden etkilenmemenizi sağlayacaktır. Evrenin enerjisini arkanıza alıp yolunuza daha sağlam adımlarla devam etmenizi sağlar.
 

4) Hz. Fatma’nın Eli (Hamse)


Türkiye’de oldukça yaygın olarak kullanılan Fatma’nın Eli’nin nazarlardan koruduğuna inanılır.

İnanışa göre Hz. Muhammed’in kızı Fatma, kocası Hz. Ali’yi başka bir kadınla görür. Mutfağa döner ve pişirmekte olduğu helvayı şaşkınlıktan eliyle karıştırır. Hz. Ali durumu fark edince Fatma’nın elini helvadan çıkartır.

Fatma’nın eli o zamandan bu yana sadakat ve sabır sembolü olarak anılır. Fatma'nın eli sembolünün aynı zamanda nazardan koruyarak şans getirdiğine de inanılır. Aynı sembol pek çok kültürde de var. Araplarda ‘Hamse Eli’, Hindu'larda 'Humsa Eli', Musevilerde ise 'Hameş Eli' olarak söyleniyor.
 

5) Nazar Boncuğu


Türkiye denince akla ilk gelen sembollerden biri nazar boncukları. Nazar boncuğunun kötülüklerden koruduğuna Türkiye'de yaşayan herkes daha çocuk yaşta inanmaya başlar. Müslüman toplumların yanı sıra fazla yaygın olmasa da Hristiyan ve Budist toplumlarda da nazar boncuğunun izine rastlanıyor.

Nazar boncuklarının neden genelde göz şeklinde olduğuna gelince; göz, duyguların ilk çıkış noktasıdır. Bir bakıma hayata açılan bir penceredir. Bakışlardan korunmak için gözün ortasına kötülüğü emdiği düşünülen mavi bir taş konulmuş. Bugün Türkiye'de insanlar sadece üzerilerinde nazar boncuğu taşımakla kalmaz hemen her evde ve iş yerinde o mekanı ve içindekileri koruması için nazar boncuğu asılıdır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER