18.04.2012

Tehlikeyi fark edin: GDO'nun sofralarımıza gelmemesi için desteğinize ihtiyaç var

GDO'ya karşı çok önemli bir karar alındı. GDO'lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen et, süt ve yumurta gibi ürünlerin etiketleneceği açıklandı ama GDO'nun sofralarımıza gelmemesi için sizin de yapabileceğiniz şeyler var. Yazımızı okuyun.

Sevgili Pudra Okurları

Tehlikeyi fark edin: GDO'nun sofralarımıza gelmemesi için desteğinize ihtiyaç var
Bugün güzel bir haber aldık. GDO'lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen et, süt ve yumurta gibi ürünlerin etiketleneceğini bilmek bizi çok mutlu ediyor. Ama GDO'ya karşı yapılacak daha çok şey var. Peki bizim yapacağımız şeyler zor mu? Hayır. Sadece Greenpeace'e destek olmak için aşağaki linke tıklamanız yeterli. Greenpeace'dan gelen mektubu aynen sizinle paylaşıyoruz:

"Sevgili Pudra okurları,

Bugün sana GDO kampanyamızla ilgili çok güzel bir haberim var. Son günlerde o kadar yorulmuştum ki bu haber ilaç gibi geldi.

Aslında birbiriyle alakalı iki haber demek daha doğru. GDO'yu yemezler diyerek eyleme katılanların sayısı çeyrek milyona ulaştı. Tam da aynı günlerde Bakan Mehdi Eker, TV'de GDO'lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen et, süt ve yumurta gibi ürünlerin etiketleneceğini müjdeledi. Bu uygulama dünyada bir ilk olacak. Aylardır senin verdiğin destekle bunun için mücadele ediyorduk. Şimdiyse karşılığını aldık. Greenpeace senden aldığı güçle beraber bu açıklamanın bir an önce yasal düzenlemeye dönüşmesinin takipçisi olacak.

Önümüzdeki haftalarda ortalık bir hayli hareketlenecek. Hazır ol. Bu mektubu yazma sebeplerinden birisi de bu kritik günlerde bize nasıl yardım edebileceğini paylaşmak.

Karar yasalaştığında GDO'lu gıdalar sinsice sofralarımıza ve okul kantinlerine sızamayacak. Bu, nihai hedefimiz GDO'lu ürünlerin Türkiye'ye girişinin tamamen yasaklanması yolunda büyük bir başarı. Yorulmadan, kararlı adımlarla ve senin de yardımınla bunu da başaracağız.

Son haftalar benim için İstanbul-Ankara arasında mekik dokuyarak geçti. Bir süre daha böyle devam edecek. İnsanın yolda düşünecek çok vakti oluyor. Ankara'ya her gelişimde artan imza sayılarıyla birlikte takım elbiselilerin önünde daha güçlü durduğumu bilmeni isterim. Çünkü Ankara'ya sadece Tarık Nejat olarak değil, yanımda duran çeyrek milyon kişiyle gidiyorum. Her seferinde karşısında çeyrek milyon kararlı insanı gören bürokratların, o takım elbiselerinin altında omuzlarının düştüğünü görüyorum.

Sonra da kendime soruyorum: "Peki ya yanıma yarım milyon kişi alıyor olabilsem?" Bu fikir birden yüzüme baharı getiriyor...

Aslında herkes bir yakınını GDO tehlikesinden haberdar etse yarım milyon olmamız çok kolay. Burda iş sana düşüyor. Sevdiklerini ara, komşularını bilgilendir. Bunlara vaktin yoksa sadece tek tıkla eylemimizi Facebook hesabından duyur. Bu bile yeter.

Sana "GDO'ların Türkiye'ye girişi tamamen yasaklandı, güvendeyiz" müjdesini verene kadar canla başla bu mücadelenin peşini bırakmayacağız. Sen yeter ki yanımda durmaya ve paylaşmaya devam et. Ben burada, sen orada mücadeleye devam.

Ankara'dan sevgiler

Tarık Nejat Dinç

Not: Paylaşabilmen için eylem linklerini burada yazıyorum. GDO'lu gıdaları şimdiye kadar yedik ama artık yemezler diyenler için işte paylaşım araçları. Kolay gelsin.

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Ziyaret edip paylaşabileceğin profil sayfan
Bu mektubu adres defterindeki kişilere de gönderebilirsin.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER