› 
 › 
24.09.2018

Dünyanın en havalı semtlerinden biri Kadıköy oldu!

Dünyanın ziyaret edilmesi gereken en havalı 50 semti belli oldu. Listeye İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan Kadıköy semti de 43’üncü sıradan girdi!

Ajans Press’in Britanya merkezli gezi dergisi Time Out verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın ziyaret edilmesi gereken en havalı 50 semti belli oldu. Bu listeye de Türkiye’den Kadıköy, 43’üncü sıradan girdi.

Toplam 15 bin kişi anketle katılım sağlarken, katılımcılar Kadıköy için son birkaç senedir popüler oldu dedi. Bunun yanı sıra; Anadolu yakasında yer alan Kadıköy'ün tecih edilmesinde son yıllarda açılan kafeler, restoranlar, barlar, tasarım stüdyoları ve dükkânlar en önemli sebep olarak gösterilirken, Anadolu yakasında yer alan Kadıköy'ün Avrupa yakasından daha sakin olması listeye girmesinde büyük etken olarak görüldü.

Dünyanın en havalı semti, İspanya'nın başkenti Madrid'deki Embajadores!

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, semtlerle ilgili yazılı basına 18 bin 858 haber yansıdı. Medyaya yansıyan haber başlıkları incelemesine göre yaşam standartları ve konut fiyatları en çok konuşulan haberler arasında yer alıyor. Rapor, “ziyaretçilerin turist gibi hissetmeden, oranın yerlisi gibi yiyip, içip, takılabileceği” havalı yerlerden oluşturuldu. Böylelikle, listenin ilk sırasına yerleşen semt İspanya’nın başkenti Madrid’deki Embajadores olarak belirlendi.

Embajadores’i de ikinci sıradan Euljiro(Seul) takip ederken, üçüncü sıradan Neva Villa de Abua(Medellin), dördüncü sıradan ise Metaxourgeio(Atina) izledi.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2