› 
 › 
Pudra.com 29.08.2012

Altın Portakal’a Türkan Şoray damgası!

Türk sinemasının “Sultan”ı ünlü sanatçı Türkan Şoray, 49. Altın Portakal’ın açılışını yapmak ve sanatta sosyal sorumluluk ödülünü almak üzere Antalya’ya gidiyor.

Şoray, “festival yönetimine bir yıl önce verdiğim sözü yerine getiriyor ve Antalyalılarla buluşuyorum,” dedi.

Altın Portakal’a Türkan Şoray damgası!

Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü Türkan Şoray’ın
Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6 – 12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yer alan Sanatta Sosyal Sorumluluk ödülüne Türkan Şoray değer görüldü.

Şoray’a ödülü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı&AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın tarafından 6 Ekim’deki Açılış ve Onur Ödülleri töreninde sunulacak.

Türkan Şoray korteji renklendirecek
7 Ekim’de Antalya Kültür Merkezi önünden başlayıp Büyükşehir Belediyesi önünde son bulacak geleneksel festival kortejine katılacak olan Türkan Şoray, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın’la birlikte kortejin en önünde halkı selamlayacak.

Atilla Dorsay’ın hazırladığı Türkan Şoray Fotoğrafları sergisinin açılışına da katılacak olan Türkan Şoray, Akdeniz Üniversitesi’nde adına düzenlenecek bir söyleşinin de konuğu olacak.

Şoray’dan öğrencilere sinema dersi
Oyunculuğu yanında yönetmenlik ve senaryo yazarlığı da yapmış olan Türkan Şoray, aynı zamanda çok iyi bir sinema eğitmeni. Yılların birikimini genç kuşaklara aktarmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Şoray’ın Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde verdiği sinema dersleri dolu dolu geçiyor. Şoray, Altın portakal programı kapsamında Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine de ders verecek. İletişim Fakültesi’nde adına düzenlenecek söyleşide Şoray öğrencilere sinema ve oyunculuk konusundaki bilgi deneyimlerini aktaracak.


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12
EN YENİLER