› 
 › 
Pudra.com 30.09.2011

Artık maçlar kadınlara ücretsiz

Statlar artık kadın ve çocuk seyircilerle dolacak. Futbol Federasyonu, kadınlar ve 16 yaş altı çocukların Spor Toto Süper Lig müsabakalarına ücretsiz girebileceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kadınlar ve 16 yaş altı çocukların Spor Toto Süper Lig’deki maçlara ücretsiz olarak girme projesinin 30 Eylül-3 Ekim 2011 tarihlerinde oynanacak 5. hafta karşılaşmalarıyla hayata geçirileceğini açıkladı.

Artık maçlar kadınlara ücretsiz

Kadınların ve 16 yaşın altındaki çocukların bilet bedelleri, sezon sonuna kadar TFF tarafından karşılanarak kulüplere ödenecek.

Uygulama, bu hafta oynanacak Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Medical Park Antalyaspor-Sivasspor, Samsunspor-Manisaspor, MKE Ankaragücü-Galatasaray, Kayserispor-Mersin İdmanyurdu ve Gaziantepspor-Beşiktaş maçlarından itibaren geçerli olacak.

Projenin ana esasları
  • Spor Toto Süper Lig maçlarını, kadınlar ile 2011 yılında oynanacak maçlarda, 01.01.1996 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek. 2012 yılında oynanacak müsabakaları ise 01.01.1997 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz seyredebilecek.
  • Biletix ile çalışan kulüplerin maçlarında, kadın ve 16 yaş altı çocuklar kendileri için özel olarak bastırılacak mavi davetiye niteliğindeki biletler kullanılacak. Ticketturk ile çalışan kulüplerin maçlarında, bu gruba verilecek davetiye niteliğindeki biletlerin üzerine sticker yerleştirecek.
  • Maçları ücretsiz seyredecek kadın ve 16 yaş altı çocuklar, kendilerine ayrılacak davetiye niteliğindeki biletleri, 1. güvenlik bariyeri öncesinde kurulacak Biletix-Tickketturk gişelerinden temin edebilecek. Kulüpler, gişenin açık olacağı gün ve saati duyuracak.
  • Kadın ve 16 yaş altı futbolseverler davetiye niteliğindeki biletlerini, bu gişeden üzerinde vatandaşlık numarası bulunan kimlik fotokopilerini vermek kaydıyla alabilecek.
  • Kadın ve 16 yaş altı çocuklar, kendileri için ayrılan turnikeden, TC kimlik belgelerini ve davetiye niteliğindeki biletlerini göstererek girebilecek. 16 yaş altı çocuklar, davetiye niteliğindeki biletlerini gişeden yanlarında veliler olmak kaydıyla alabilecek.
  • Bu kapılarda ve özel gişede, yeterli sayıda kadın ve erkek polis, özel güvenlik görevlileri yer alacak.
  • Söz konusu uygulama, Spor Toto Süper Lig kulüplerinin TFF’ye bildirdikleri tribün ve kontenjan ile sınırlı olacağı gibi, proje, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor’un ev sahibi olduğu maçlarda gerekli düzenlemelerin tamamlanmasından sonra başlayacak.


Etiket: kadınlar, spor, futbol
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER