› 
 › 
03.09.2018

Dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya

2018 Dünya Mutluluk Raporu'na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya oldu. Türkiye’nin mutluluk sıralaması raporundaki yeri ise 74.

Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 74’üncü olduğu görüldü.

Dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya

Ajans Press, dünya üzerindeki ülkelerin mutluluk oranlarını ele alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Birleşmiş Milletler(BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin mutluluk alanında 74’üncü sırada yer aldığı görüldü.

Dünya Mutluluk Raporu’nda ilk sıraya yerleşen ülke Finlandiya olarak belirlendi. Finlandiya’yı sırasıyla Norveç, Danimarka, İzlanda, İsviçre, Hollanda ve Kanada’nın takip ettiği saptandı.

En mutsuz ülke Burundi!

ITS Medya ve Ajans Press’in 2018 yılında gerçekleştirdiği medya araştırmasında mutluluk endeksi ile ilgili 6 bin 984 haber çıkışı tespit edildi. Mutluluk seviyesini belirlemek için çeşitli unsurlar kullanılırken, bunların başında kişi başına düşen gayri safi yurtiçi hasıla, sosyal yaşam, sağlıklı ömür beklentisi, yaşam tercihlerini yapabilme özgürlüğü, cömertlik ve yolsuzluk algısı gibi kavramlar yer aldı.

Rapor, 156 ülke baz alınarak hazırlanırken 2015 ile 2017 yılları arası verileri yansıttığı görüldü. Listenin son sırasında yer alan ülke ise Burundi olurken, dünyanın en mutsuz ülkesi olarak kayıtlara geçti

Burundi’yi Orta Afrika Cumhuriyeti bir ön sıradan takip ederken, Güney Sudan, Tanzanya, Yemen, Ruanda, Suriye, Liberya, Haiti ve Malavi gibi ülkeler son 10’da yer aldı.

Listenin 74’üncü sırasında yer alan Türkiye’nin önünde yer alan ülke ise Belarus olarak tespit edilirken, bir gerisinde bulunan devlet Pakistan olarak kaydedildi.

İlgili haberlerimiz:

​Dünyanın en pahalı şehirleri
77 farklı şehirden 2018 yılı Ocak ve Nisan ayları baz alınarak hazırlanan rapora göre dünyanın en pahalı şehri İsviçre’nin başkenti Zürih oldu.

​Dünyanın en çok düğün yapılan şehri İstanbul
Dugun.com'un açıkladığı sonuçlara göre İstanbul, dünyanın en çok düğün yapılan şehri çıktı. İstanbul'da yılda 166 bin düğün yapılıyor. İstanbul'u 114 bin düğünle Las Vegas takip ediyor.

​Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 müzesi
Dünyanın en çok ziyaretçi alan ve mutlaka görülmesi gereken müzelerini sizler için sıraladık.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER