@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.08.2009

30'lu yaşlara hazır mısınız?

Eski sevgililerinizi kafanızdan attınız mı? Yeterince çılgınlık yaptınız mı? Affetmeyi öğrendiniz mi?

Henüz 30 yaşınıza girmediyseniz gözünüz aydın. Hayatın değiştiği, sorumlulukların arttığı 30'lu yaşlardan önce yapmanızı önerdiğimiz bir listemiz var. Eğer, benim gibi 30’unuzu geçtiyseniz listeye bakıp, neleri yaptığınızı, neleri hala yapabileceğinizi görebilirsiniz. 'Eyvah geç kaldım' demeden hemen içinizden gelenleri yapmaya başlayın. Ben mesela, hep ertelediğim renkli ayakkabı koleksiyonuna başlıyorum hemen...


20’li yaşların tadını çıkartın

Aklınızda kalan eski sevgililerinizi arayıp buluşmayı teklif edin. Bu buluşma beyninizi sıfırlamak için iyi bir fırsat olabilir. Ona ilginizin devam ettiğini fark ederseniz bir şeyler yaşayabilmek için çaba harcayın. 30’larınız geç olabilir.

İç çamaşırı konusunda yaratıcılığınızı kullanın. Her ruh haline uygun, çeşitli renklerde bir koleksiyonunuz olsun...

Henüz hala çok enerjik ve yerinizde duramazken, aklınıza gelen çılgınlıkları yapın. 30’lar “Bunu yapmaya gücüm yok” duygusu sizi bekliyor olacak çünkü.

Bedeninize önem verin. 20’lerin başlarında bile hala çıtırdınız. Artık değişiyorsunuz. Bedeninizin yaşla gelen değişimlerden etkilenmemesi için sağlıklı beslenmeli, kendinizi sevmelisiniz. Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunu da unutmayın...

20’lerde adını bile anmadığınız kırışıklıklar kapıda sizi bekliyor. Endişelenmeyin, cildinizin temizliği ve bakımına zaman ayırın. Kırışıklıklarınızı da sevmeyi öğrenin. 'Gülmeyi çok seviyorum, gözlerimdeki kırışıklıklar bundan' deyip, gülüp geçin...

Karakterinizi yansıtan şık ayakkabıları 30’larından önce giymeye başlayın. Çok beğendiğiniz bir ayakkabı için sınırlarınızı zorlamaktan çekinmeyin.

Gerçek bir dostunuz olsun. Başınız sıkıştığında, çılgınlık yapmak istediğinizde ya da sadece sohbet etmek için arayabileceğiniz gerçek bir dost…

Kariyerinizi belirleyin. 20’li yaşların başında farklı alanlarla pek çok işe girip çıkmış olabilirsiniz. Her biri sizin için harika birer deneyimdi. 3O’a yaklaşırken artık sizi ne tür bir işin mutlu ettiğini öğrenmiş olmalısınız. Kariyerinize odaklanın.

Harika bir özgeçmişiniz olsun. Bu sadece harika bir kariyer anlamına gelmiyor. Özgeçmişinizi gören bir kişi ilgi alanlarınız ve kişisel deneyimlerinizle de bu hayatı dolu dolu geçirdiğinizi anlamalı.

Tasarımını, malzemesini ya da fonksiyonunu beğendiğiniz bir mobilyanız olsun. Ve bu mobilyayı ömrünüz boyunca yanınızda bulundurun. 60’lı yaşlara geldiğinizde tüm bir hayatınıza tanıklık eden bu mobilya size 20’lerinizi hatırlatabilir.

Normal şartlarda asla giyemeyeceğinizi düşündüğünüz bir kıyafeti özel bir gece için giyin. Kendinizi sıra dışı hissedersiniz.

Hayalinizdeki evi bulmak ve ona ulaşmak için çabalayın.

Hiç kimsenin bilmediği bir e-mail adresi ve bir banka hesabı açtırın.

Yanında kendinizi mutlu hissettiğiniz bir arkadaş grubu edinin.

Çocuklarla ilgili düşüncelerinizi netleştirin. Onları sadece uzaktan mı sevmeyi yoksa bir bebek mi doğurmayı istiyorsunuz?

Basit tamirat işlerini öğrenin. Tornavida ve matkap kullanabilmelisiniz.

Gerçek aşkı arayın. Bulduğunuzu düşündüğünüz kişi ile bir ömrü beraber geçirmek için doğru adımlar atın.

Kişisel gelişim derslerine katılın, merak ettiğiniz konularda kurslara gidin.

Zamanınızı iyi kullanmayı öğrenin. 20’lerinde yaşadıklarınız ve öğrendiklerinizle ceplerinizi değerli hazinelerle doldurabilirsiniz. Tüm bu birikimleriniz 30’larınızda hiç ummadığınız zamanlarda size yardım edecektir. Zaman yönetimi konusunda bilgilenin, gerekirse bu konuda profesyonel destek alın.

İşler sarpa sardığında sakin kalmayı, zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenin.

Size en çok yakışan modelleri, renkleri ve tarzları belirleyin.

Yeni tanışıp, çok etkilendiğiniz bir erkeği davet edebilmek için kendinizi rahat hissettiğiniz bir barı ya da kafeyi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Çok okuyun. Okumanın ve öğrenmenin yaşı olmasa da 30’larında bir aile hayatı yaşamayı planlıyorsanız zamanınız kısıtlı olabilir.

Hiçbir şeyi ertelememeyi öğrenin. 22 yaşınızda yapmayı planladığınız bir işi, bir de bakmışsınız ki 30 yaşına geldiğinizde hala yapamamışsınız.

Özür dilemeyi ve affetmeyi öğrenin.

Ailenizi değiştirmeye çalışarak ne kendinizi ne de onları mutsuz edin. Onları oldukları gibi kabul edin.

Geçmişte yaptığınız hatalardan ders alıp, yüzünüzü geleceğe çevirmeyi öğrenin.

Yalnız yaşamayı deneyin. İnanılmaz bir deneyim olduğunu fark edeceksiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER