@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 01.04.2011

Kendinizi fark edin, istediklerinizi gerçekleştirin

Hayatınızda mucizelere yer açın. Kendinizi fark etmek, yapabilmek, istediklerinizi gerçekleştirmek anlamına geliyor. Yaşam koçu Saba Deniz yazıyor.

Bu aralar ne kadar çok mesaj var etrafımızda, görebiliyor musunuz? Son gittiğim iki filmde fark ettiklerim ve bize verilen mesajlar birbirinin tamamlayıcısıydı.

Kendinizi fark edin, istediklerinizi gerçekleştirin

Bu filmlerden biri “Limit Yok - Limitless”, bir diğeri ise “Adjustment Bureau - Kader Ajanları.” Her ikisini de seyretmem tesadüfî olmadı. Birini diğerinin fragmanlarında görünce “Tamam” dedim, “İkisini de görmeliyim. Uyanma vakti gelmiş.”

Her taraf mesaj dolu, acaba biz bu mesajları duyabiliyor muyuz?

İki filmde de ortak işlenen konu, kişinin kendini fark etmesi ve kendi gücünü, potansiyelini kullanmaya başlaması olarak seçilmiş. Her iki filmde de farkındalığın ne olduğu çok güzel bir şekilde anlatılıyor. Birinde genel farkındalık işlenirken, diğerinde öznel farkındalık anlatılmış.

Ben de bugün sizlerle bu konulara değinmek istiyorum. Farkındalıkla neler yapabileceğimizden hayatımızda onu nasıl kullanabileceğimizden bahsetmek niyetindeyim.

Farkında mısınız, değil misiniz? Bunu nasıl anlayacaksınız? Ya da başka bir açıdan bakalım: Eğer farkında değilseniz, neredesiniz? Ne yapıyorsunuz?

Başınızın içi kazan gibiyse, sürekli bir şeyleri düşünüp plan yapıyorsanız, aklınızda sürekli bir şeyleri tutmaya çalışıyorsanız ve içinizde çalar saat gibi bir şey size onları sürekli hatırlatıyorsa, korkularınız sürekli her yeni deneyimde karşınıza çıkıyorsa, alışkanlıklarınızdan kurtulamıyorsanız, kendi kendinize verdiğiniz kesin kararlarınız varsa, olaylar karşısında esnek olamıyorsanız… vs vs.

Kısacası, “o an duygu olarak; mutlu, keyifli, huzurlu, neşeli, canlı ve hareketli değilseniz”, bilin ki egonun oyunları içinde kaybolmuşsunuz. Farkındalıktan uzaktasınız.

“Peki, farkındalıktan uzak olayım, ne olur ki…” dediğinizi duyar gibiyim. Aman, ne siz böyle demiş ne de ben bunu duymuş olayım.

Farkındalığımız bizi potansiyel alanımıza taşır. Farkındalığımızın kalitesini artırdıkça, zihnimizi boşalttıkça, potansiyel alana yaklaşmamız kolaylaşır.

Bu ne demek?

Hayatınızda mucizelere yer açın demek. Kendinizi fark etmek, yapabilmek, istediklerinizi gerçekleştirmek anlamına geliyor.

Bu konu ile ilgili çok sevdiğim bir benzetme var: İstediklerinize ulaşmak için bisiklet kullanırken, birden bire iyi bir pilot olduğunuzu ve bisiklet zannettiğiniz şeyin bir uçak olduğunu fark ediyorsunuz. Sizce o zaman hayatınızda neler değişirdi?

Farkındalığınızın kalitesini artırmanız ve potansiyelinizi kullanmaya başlamanız dileğiyle…

Sevgiyle yazdım,

Yaşam koçu
Saba Deniz


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER